Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 8

Piątek, 17 marzec 2023 17

Ósmy album zbiorczy przygód kochanych przez czytelników czarodziejek! Odrażający tyran Fobos przybrał postać jednego z szanowanych magów i jest bliski osiągnięcia celu: zdobycia władzy nad Zgromadzeniem, a zarazem nad wszystkimi światami podległymi Kondrakarowi. Na szczęście pięć obdarzonych niezwykłymi mocami dziewczyn odkrywa jego zamiary. Postanawiają odnaleźć niedawno odwołaną ze stanowiska Wyrocznię. Ale czy ona pamięta, kim była, i ma dość siły, żeby stanąć do walki? Przed nami ostateczna rozgrywka z Fobosem. Jak się zakończy? To niejedyny powód do niepokoju nastoletnich Strażniczek. Wiele się dzieje również w Heatherfield – w szkole, w domach czarodziejek, a także w ich kontaktach z chłopakami. Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla każdego, kto uwielbia przygodę, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanów serii! Księga ósma zawiera komiksy z numerów 85–96 magazynu „Czarodziejki W.I.T.C.H.” – to ponad trzysta stron przygód czarodziejek! – oraz wywiad z wieloletnią tłumaczką tych pasjonujących historii. 

Dodatkowe Informacje

9.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
118 rating(s).
6 helpful voted.
Recenzja oficjalna
2023/03/18
Your review
Gdy zewsząd otaczają nas chmury skrywające coraz to nowe problemy, nic nie jest w stanie oderwać naszych myśli od złych fragmentów codzienności. Cienie niespiesznie zatruwają naszą duszę i zasiewają w niej masę wątpliwości i to wtedy, gdy nam najbardziej potrzebna jest pewność i wiara we własne siły. Trudno jest oczyścić się z ciemnej mocy i powierzyć własny los przyjaciołom, szczególnie gdy ostatnio wyczuć można było między nimi niewidzialny mur. Czy przyjaźń zwycięży każdą dawkę mroku? Księga 8 czeka, by magia zawładnęła twoim światem.

Księga 8

Jak ten czas niemiłosiernie mija, gdy zatopić się możesz w niesamowitej lekturze o sile przyjaźni i magii. To już ósma księga przygód bohaterek, które są częścią mojego dzieciństwa. Poprzedni tom pozostawił czytelników w zawieszeniu i mroku, który niespiesznie próbuje przejąć siły Kondrakaru. Zło zasiało niepewność w sercach strażniczek i z daleka obserwuje rozłam. Dziewczyny skupiają się na własnych rozterkach i problemach codzienności, nie zauważając, jak zamykają się na siebie nawzajem. Czy w chwili największego zagrożenia przypomną sobie, czym jest ich największa moc? A może zło osiągnie swój cel i świat zatopi się w mroku i kłamstwach. Jedno jest pewne, to kolejna księga, która zapewnia masę emocji i zwrotów akcji, które nie pozwolą odłożyć komiksu choćby na chwilę.

Wśród ilustracji

Kreska, zabawa cieniem i barwą, każdy element jest przemyślany i stanowi nieodłączną siłę całej serii. Każda ilustracja tętni życiem, emocjami. Czytelnik wśród niespiesznie stawianych kresek dostrzec może prawdę, siłę, niepewność oraz mrok, a nawet tajemnice, która potęguje klimat. To pełna barw i magii płynącej z każdego kadru opowieść. Twarda oprawa to strzał w dziesiątkę. Połączenie wielu zeszytów w jedną obszerną całość daje czytelnikowi większą radość z podróży w głąb przygód.

Wśród słów

Księga 8 jest dynamiczna, pełna zwrotów akcji i emocji, które zaskakują czytelnika. Choć fabuła jest mi znana, to wciąż odkrywam w tej opowieści nowe elementy i jestem pod wrażeniem kreacji postaci, złożoności ich charakterów i samego świata przedstawionego. Czarodziejki okazały się ponadczasowe i dają radość z czytania każdemu pokoleniu. To wciąż historia nastolatek, które, choć posiadają szczególne moce, to muszą się zmagać również ze zwykłymi nastoletnimi problemami, rodzinnymi nieporozumieniami i wyzwaniami szkolnego podwórka. Ten element sprawia, że zarówno księga 8, jak i poprzednie tomy serii z łatwością trafiają do grupy odbiorczej, która bez problemu utożsami się z bohaterkami.

Podsumowanie

Jeśli dotarliście do księgi ósmej, to z pewnością zakochaliście się w bohaterach i fabule lub jesteście dorosłymi fanami Czarodziejek Witch. Bez względu na to, którą grupę reprezentujecie, lektura was zachwyci i dostarczy szeregu emocji. Lekka, pełna magii i przyjaźni opowieść o trudach bycia nastolatkiem i strażniczką innych wymiarów. Czarodziejki kolejny raz wciągnęły mnie w wir wydarzeń i pozwoliły dostrzec nowe elementy, odkurzyć te zakurzone i cieszyć się magią płynącą w żyłach każdego czytelnika.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
  • Size:
  • Type:
  • Preview: