Legenda

Czwartek, 09 marzec 2023 40

Serce do ocalenia. Dług do spłacenia. Gra do wygrania Znakomita, druga część Caravalu, który stał się światowym bestsellerem, uwielbianym przez YA także w Polsce. Nieokiełznana wyobraźnia Stephanie Garber po raz kolejny zabiera nas w hipnotyzujący, nieprzewidywalny i groźny świat Caravalu. Tak się rodzi LEGENDA. W końcu jest także i w Polsce! Sequel błyskotliwej opowieści, na który czekali czytelnicy. I było warto – jak piszą recenzenci: „Już wiemy, że ta książka będzie legendarna. Sami zobaczycie”. Zapraszamy do gry! Po tym, jak pochłonął ją magiczny świat Caravalu, Donatelli Dragnie wreszcie udało się uciec od ojca i ocalić siostrę, Scarlett, od zaaranżowanego małżeństwa, skazanego na porażkę. Dziewczęta powinny świętować, jednak Tella jeszcze nie zyskała wolności. W desperacji dobiła targu z tajemniczym przestępcą, któremu winna jest coś, czego nikt jeszcze nie zdobył: prawdziwe imię Legendy, Mistrza Caravalu. Szansę na odkrycie jego prawdziwej tożsamości ma tylko ten, kto zwycięży w legendarnej grze. Tella po raz kolejny staje w szranki, podążając ścieżką, która prowadzi ją ku następcy tronu o morderczych skłonnościach, nieszczęśliwej miłości i sieci tajemnic, dotyczących między innymi… jej siostry. Udział w Caravalu zawsze wymagał odwagi, sprytu i poświęceń. Teraz przed Tellą stoi jeszcze większe wyzwanie. Jeżeli nie dotrzyma umowy i nie dostarczy imienia Legendy, straci wszystko, co drogie jej sercu, a może nawet i własne życie. Jeśli jednak wygra, Legenda i Caraval zostaną zniszczeni na zawsze. Witajcie na Caravalu… GRA SIĘ JUŻ ZACZĘŁA!

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Legenda
 • Autor: Stephanie Graber
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: Legendary
 • Tłumaczenie: Mateusz Borowsk
 • Wydawnictwo: Poradnia K
 • Cykl: Caraval
 • Tom: 2
 • Data wydania: 2022-09-28
 • ISBN: 9788367195386
 • Liczba stron: 392
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
61 rating(s).
5 comment(s).
2 helpful voted.
OFICJALNA RECENZJA
2023/03/10
Your review
Grę ponownie czas zacząć. Jakie tym razem niebezpieczne, a zarazem magiczne wydarzenia przygotował Mistrz Caravalu?

Poprzednia gra skończyła się dla wszystkich w miarę szczęśliwie, Scarlett odnalazła siostrę i obie uwolniły się od okrutnego ojca. Jednak nie wszystko poszło tak, jakby siostry Dragnie sobie wymarzyły. Na jaw wyszły sekrety, które zagrożą niepewnemu związkowi starszej z sióstr, natomiast Tella nieroztropnie dobiła targu, z nieznajomym, któremu w zamian za informacje o matce, obiecała zdradzić prawdziwe imię Legendy. Jeśli nie spełni swojej obietnicy, czeka ją śmierć.

Pierwszy tom bardzo mi się podobał i byłam bardzo ciekawa czy i druga część będzie tak samo dobra, w końcu już wiele razy ujawniła się klątwa drugiego tomu. Na szczęście w tym przypadku o żadnej klątwie nie może być mowy. „Legenda” okazała się nawet lepsza niż „Caraval”.

W pierwszej części nie polubiłam za bardzo Donatelli. Wydawała mi się bardzo egoistyczna. Niby kochała siostrę, ale raczej myślała tylko o sobie i swoich przyjemnościach. Za to w tej części okazało się, że to dlaczego postępuje tak, a nie inaczej ma swoje uzasadnienie i wcale nie jest taka egoistyczna, ma za to sporo kompleksów. W przeszłości odkryła swój dalszy los, dlatego tak odpycha od siebie miłość. Za wszelką cenę próbuje też odnaleźć swoją matkę, nie może się pogodzić z tym, że tak nagle zniknęła i zostawiła siostry w rękach okrutnego ojca.

W „Legendzie” cała akcja przenosi się do Valendy i to tam ma miejsce nowa gra, różni się ona jednak od poprzedniej. Wcześniej wszystko było improwizacją, nie można było w nic wierzyć, natomiast teraz niektóre wydarzenia okazują się prawdą, chociaż czasami wydaje się ona niemożliwa. Tylko jak odróżnić prawdę, od fikcji?

W końcu zostaje też ujawniona prawdziwa tożsamość Legendy. Szczerze mocno mnie ona zdziwiła, zupełnie się nie spodziewałam, że to ten bohater okaże się Mistrzem gry, stawiałam raczej na inną postać.
Ta część, chociaż odpowiada na kilka pytań, to zastawia czytelnika z jeszcze większa ich ilością. Mam nadzieję, że ostatni tom trylogii rozwieje moje wszystkie wątpliwości.

Podsumowując, podczas czytania „Legendy” świetnie się bawiłam. Świat, który wykreowała autorka, jest pełen magi, tajemnic i intryg, które wciągają od pierwszej strony. Już nie mogę się doczekać, kiedy poznam finał tej trylogii.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: