Historia naturalna magii

Wtorek, 08 listopad 2022 43

Oto sekretna księga prof. Conrada Gessnera, cenionego badacza, który przemierzył świat, zgłębiając tajemnice magii. Owocem jego pracy jest zachwycający album wypełniony intrygującymi szkicami i notatkami, który profesor przekazał na wszelki wypadek swojemu wnukowi, tuż przed wyruszeniem w kolejną niebezpieczną misję badawczą.
Teraz i wy możecie zapoznać się z wiedzą, zebraną przez ekscentrycznego badacza, zanurzyć się w tajemniczym uniwersum czarów i magii. Dzięki „Historii naturalnej magii” poznacie najsłynniejsze wiedźmy, wróżki i czarodziejów; niezwykłe rośliny i fantastyczne zwierzęta; potężne zaklęcia i cudowne eliksiry; magiczne przedmioty i tajemnicze artefakty; najważniejsze fakty z historii magii oraz jej rodzaje: alchemię, wróżbiarstwo, astrologię, numerologię i inne.
Niezwykłe połączenie wiedzy i historii fabularnej, które znane jest czytelnikom bestsellerowej Historii naturalnej wróżek
Przepiękne ilustracje uruchamiają wyobraźnię, a oszałamiające wydanie w tłoczonej płóciennej oprawie i pozłacanymi brzegami stron czyni z „Historii naturalnej magii” doskonały prezent na wyjątkowe okazje. Ten oryginalny album oczaruje miłośników fantasy, magii, zjawisk nadprzyrodzonych, niezwykłych istot i pięknych książek – bez względu na wiek.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Historia naturalna magii
 • Autor: Poppy David
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: A Natural History of Magick
 • Tłumaczenie: Marta Szafrańska-Brandt
 • Wydawnictwo: HarperKids
 • Data wydania: 2022-10-12
 • ISBN: 9788327672513
 • Liczba stron: 64
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
112 rating(s).
6 helpful voted.
Recenzja oficjalna
2022/11/08
Your review
Gdzie się nie spojrzysz, możesz odkryć coś niesamowitego, niewiarygodnego i fascynującego. Karty, kamienie a może gwiazdy? Nie ważne, w którym kierunku pójdziesz, wszędzie czeka na ciebie magia. Historia naturalna magii to początek przygody, która wciągnie cię w swe szpony i udowodni, że zaklęcia, eliksiry oraz pradawne moce to zupełnie normalna sprawa. Jeszcze nie dowierzasz, prychasz pod nosem? Prof. Conrad Gessner byłby niepocieszony, gdyż nad tak ogromną dawką wiedzy musiał pracować wiele lat i nie zdradzał jej byle komu.

Historia naturalna magii

O jak ciężko było zabrać się za tę recenzję, bowiem w moich rękach znalazła się gratka dla miłośników czarownic, eliksirów i szeroko pojętej magii. Historia naturalna magii to swoiste kompendium wiedzy na temat nadprzyrodzonych mocy, ich pochodzenia, form i tego, gdzie możemy się na nie natknąć. Piękna oprawa i zachwycający środek. Tu każdy element to iskierka fascynującej całości, która przyciąga formą. Czytelnik staje się posiadaczem magicznej księgi, która rozkłada magię na czynniki pierwsze. To publikacja o szerokim spektrum, gdyż znaleźć tu możemy wzmianki o astrologii, numerologii, zaklęciach, alchemii, a nawet prognozach pogody.

Wśród magicznych rozdziałów

Historia naturalna magii podzielona została na rozdziały. Na początku zatapiamy się w pierwszych wzmiankach, które sięgają aż starożytnego Egiptu. Znajdziemy tam również magię ze starożytności Greków i Rzymian, a także z kontynentu afrykańskiego i tą z nieco bardziej współczesnej historii. Później jest równie ciekawie, gdyż kolejne strony zawierają rodzaje magii. Jest to ogromna porcja fascynujących ciekawostek i wiedzy na temat astrologii, wróżbiarstwa, tarota czy też alchemii. Więcej wam nie zdradzę, no może jeszcze odrobinę. Historia naturalna magii zawiera również źródła magii: słońce, księżyc, żywioły; magiczne rośliny, święte drzewa, drewno na różdżki, pomocników czarownic i wiele więcej.

Wśród ilustracji

Historia naturalna magii to ogromna dawka wiedzy, ale i uczta dla duszy i oczu. Każda strona jest niezwykle czytelna, ale równocześnie kusi masą detali i ornamentów. Aura magii pojawia się w ilustracjach i tekście. Można by godzinami podziwiać zarówno wnętrze, jak i ornamenty okładki, a kolejne tyle wykorzystać na poznawanie tekstu. Kreska przywodzi na myśl ręczne zapiski, dzięki czemu całość stanowi formę obszernego dziennika podróży, który to czytać będziemy z zapartym tchem.

Podsumowanie

Historia naturalna magii pozwoli nam zatopić się w niezwykłej opowieści o magii skrytej wokół nas. Autorce udało się zaciekawić od pierwszych stron i utrzymać iskierkę ciekawości aż do ostatnich. Wielogodzinna lektura lub szukanie konkretnego tematu, obie formy sprawdzą się świetnie. To duża dawka magii rozłożonej na wiele czynników. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, nauczy się nowych rzeczy i zapragnie wybrać się na wyprawę szlakiem czarownic, wiedźm i wróżek. To uczta dla zmysłów, duszy i mózgu. Pozostaje się tylko zakochać.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: