Plagi na Diabelskim Poletku

Piątek, 29 kwiecień 2022 58

Szósta powieść z serii "Osobliwy dom pani Peregrine" to decydująca bitwa o świat osobliwców.

Po dramatycznej ucieczce przed żądnym krwi głucholcem Jacob Portman i Noor dołączają do pani Peregrine i osobliwych dzieci. Ich obecny dom, Diabelskie Poletko, nawiedzają plagi w postaci spadających z nieba kości, popiołu i krwi. Te złowrogie znaki to zapowiedź nadejścia armii potworów Caula. Powstały z martwych w bibliotece dusz, potężniejszy niż kiedykolwiek Caul i jego niosący śmierć słudzy wydają się niepokonani. Los całego świata osobliwców jest w rękach Jacoba i jego przyjaciół, którzy stawiają czoło śmiertelnie groźnym wrogom i przemierzają najbardziej niebezpieczne pętle w historii.

Ten tom, jak zwykle z wieloma niecodziennymi zdjęciami, skrywa wiele odpowiedzi na pytania postawione w poprzednich tomach. To epickie zwieńczenie serii bestsellerowych powieści o osobliwych dzieciach pani Peregrine.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Plagi na Diabelskim Poletku
 • Autor: Ransom Riggs
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: The Desolations of Devil’s Acre
 • Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
 • Wydawnictwo: Media Rodzina
 • Cykl: Osobliwy dom pani Peregrine
 • Tom: 6
 • Data wydania: 2021-10-13
 • ISBN: 9788380089310
 • Liczba stron: 616
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
OFICJALNA RECENZJA
2022/04/29
Your review
Jacob Portman wraz z resztą osobliwców powraca, w finałowym tomie niesamowitej serii napisanej przez Ransoma Riggsa, aby po raz ostatni zmierzyć się z tyranem Caulem, który pragnie zniszczyć świat i posiąść całą władzę. „Plagi w Diabelskim Poletku” od pierwszego rozdziału wprowadzają czytelnika w osobliwy świat na pograniczu zagłady, gdzie tytułowe plagi niszczą domy i wywołują strach. Nikt nie może czuć się bezpieczny. Caul nadchodzi, a zatrzymać mogą go tylko światłojadki, dzieci z prastarego proroctwa, które zostały ze względów bezpieczeństwa rozsiane po całym świecie. Szósty tom „Osobliwego domu Pani Peregrine” oczarowuje od samego początku, nęcąc niebezpiecznymi przygodami i starymi, wywołującymi niepokój zdjęciami. Nie sposób się od niego oderwać. Przygody Jacoba i jego przyjaciół są tak fascynujące, że obowiązki odchodzą na chwilę w zapomnienie. O czym dokładnie opowiadają „Plagi na Diabelskim Poletku”?

Jacobowi i Noor jakimś cudem udaje się uciec z zapadającej się pętli V. Próbując przedostać się na Diabelskie Poletku, walcząc z przerażającym głucholcem i opłakując śmierć przybranej matki światłojadki, nastolatkowie walczą o każdy oddech. W końcu, po wielu trudach, udaje im się wrócić do Pani Peregrine i przyjaciół. Niestety to nie koniec ich walki. Caul zdobył ostatni składnik, serce V., i nie cofnie się przed niczym, aby odzyskać władzę.

Diabelskie Poletko nawiedzają przerażające plagi, a Caul wywołuje halucynacje wśród osobliwców. Ponadto, jego moc coraz bardziej się zwiększa. Tyran tworzy nowe głucholce, nad którymi Jacob nie ma władzy i przerażające potwory. Jedynym, co może go powstrzymać, jest tajemnicza siódemka z dawnej przepowiedni. Jacob i przyjaciele ruszają w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć resztę osobliwców z proroctwa. Czas coraz szybciej ucieka. Caul znajduje się prawie u bram Diabelskiego Poletka. Czy mieszkańcom uda się go pokonać?

„Plagi na Diabelskim Poletku” to świetne zakończenie serii o osobliwych dzieciach, a właściwie już nastolatkach, które przeszły bardzo długą, niebezpieczną drogę w celu odkrycia swojego miejsca na ziemi i odnalezienia prawdziwego domu, o który warto walczyć z całych sił. W głównej pętli wybucha wojna, zaczynająca się od psychologicznych technik mających na celu osłabić morale osobliwców, aby następnie przejść do pełnowymiarowego ataku przez armię potworów Caula. Szeregi dzieci ymbrynek stają do trudnej walki o własny dom, starając się ocalić, jak najwięcej istot. Finałowa bitwa wbija w fotel, wywołując istne tornado emocji, którego nie można zatrzymać.

Tradycyjnie, jak we wszystkich tomach z serii, autor urozmaicił historię młodego łowcy głucholców i jego przyjaciół o tajemnicze zdjęcia pochodzące ze zbiorów kolekcjonerów, na których podstawie zostały stworzone postacie. Zamieszczone ilustracje uatrakcyjniają całość, zachwycając czytelników swoją magią.

„Plagi na Diabelskim Poletku” to lektura, która zachwyci fanów tej osobliwej serii swoją dynamiczną akcją, przyciągającą niczym magnes i trzymającą w swoich potwornych szponach do ostatniej strony. Finał serii przedstawia ostateczną wojnę pomiędzy Jacobem a Caulem, najpotężniejszymi osobliwcami w dziejach, którzy nie zawahają się przed niczym, aby uzyskać to, czego pragną. Ransom Riggs fenomenalnie zakończył historię o osobliwych dzieciach, jednocześnie sprawiając, że czytelnik ma ochotę na ponowne zapoznanie się ze wszystkimi tomami. Szósty tom serii to obowiązkowa lektura dla wszystkich wielbicieli przygód młodego Portmana. Nie pożałujcie, że po nią sięgnęliście. W osobliwym świecie nadszedł czas rozegrania ostatecznej bitwy. Czy jesteście gotowi na ponowne spotkanie z ymbrynkami i całym osobliwym światem?
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: