Łowczyni potworów. Komiks paragrafowy

Piątek, 15 kwiecień 2022 65

Co należy zrobić, gdy wilkołaki wyjdą na polowanie, a wampiry się przebudzą? Jak przystało na łowcę potworów – wykorzystać swoja umiejętności i pozbyć się ich wszystkich! Przeszukuj miasto, poluj na przerażające stworzenia, wykaż się wzorową odwagą w walce i wypełnij swoją misję, ponieważ bohaterem jesteś TY! Komiksy paragrafowe to nowa na polskim rynku wydawniczym propozycja zabawy dla tych, którzy kochają tajemnice, ryzyko i wyzwania. Czytelnik, a zarazem gracz, zostaje dzięki nim bohaterem komiksu i tworzy własną fabułę. Wybiera postać, w którą chce się wcielić, i poruszając się pomiędzy ponumerowanymi kadrami, decyduje o jej losach. Dlaczego komiksy paragrafowe są tak wciągające, pełne emocji i bez reszty angażują gracza? To dlatego, że istnieje wiele sposobów na zakończenie rozgrywki, a czasem również wiele zakończeń komiksu. Wszystko zależy wyborów, jakich dokonuje gracz. To sprawia, że komiksy paragrafowe można czytać wiele razy, z rosnącą ciekawością. Starannie przemyślana mechanika gry, świetna kreska rysowników na długo zatrzymają gracza w świecie walecznych rycerzy, wilkołaków i wampirów, londyńskich detektywów i nieustraszonej łowczyni nagród.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Łowczyni potworów. Komiks paragrafowy
 • Autor: Skarn Tom
 • Gatunek: fantasy
 • Tłumaczenie: Anna Ślubowska
 • Wydawnictwo: FoxGames
 • Data wydania: 2021-08-11
 • ISBN: 9788328086289
 • Liczba stron: 96
9.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
15 rating(s).
OFICJALNA RECENZJA
2022/04/27
Your review
Komiksy paragrafowe są zarazem graficznymi opowieściami, jak i grami, w których bohaterem jest czytelnik. „Łowczyni potworów” to kolejny tytuł tego typu od Wydawnictwa FoxGames. Tym razem – jak sam tytuł wskazuje – musimy rozprawić się z potworami, które pojawiły się w mieście, a jak sobie z tym zadaniem poradzimy, zależy tylko od naszych wyborów i odrobiny szczęścia.

„Łowczyni potworów” to najcieńszy komiks paragrafowy, z jakim miałam do czynienia – całość mieści się na niecałych stu stronach, niemniej i tak zabawa z tą historią nie jest krótka. Jak w przypadku każdego tytułu na obwolucie znajdują się zasady gry, konkretnie dopasowane do naszej przygody. Dowiadujemy się tutaj nie tylko, jak grać, ale co oznaczają konkretne symbole i – szczególnie na początku przygody – są nieopisaną pomocą w grze. Poza regułami mamy tutaj także kartę bohatera z najważniejszymi informacjami, a na końcu – sposób liczenia punktów, który oceni naszą pracę jako łowca potworów.

Ten komiks paragrafowy jest skierowany zdecydowanie do młodszego czytelnika, aczkolwiek i tak przefantastycznie się przy nim bawiłam. Skarn Tom ubarwił polowanie na potwory w nietuzinkowy humor, a i sama główna bohaterka – w którą się wczuwamy – jest osobą co najmniej osobliwą (jej zawziętość, cudaczne miny – często wręcz wyjęte z memów - oraz teksty to po prostu złoto). Na naszej drodze ku zwycięstwu (lub porażce) stoi nie tylko wiele stworów, ale i innych przeszkód, zagadek, a także inne wyzwania – jak zbieranie kolorowych mandragorn. Uroku całości dodaje barwna, dowcipna i miła dla oka kreska, dzięki której zostawanie najlepszym łowcą potworów na świecie jest jeszcze przyjemniejsze!

„Łowczyni potworów” to przesympatyczny komiks-wyzwanie, które każdy młody czytelnik podejmie z przyjemnością. Fenomenalnie się przy tym tytule bawiłam, a wtopienie się w skórę Amiry było wyśmienitym doświadczeniem. Jeśli lubicie przygody nie do końca na poważnie, cenicie niebanalny humor i – oczywiście – niestraszne wam wilkołaki, mumie i inne potwory, koniecznie zapoznajcie się z tym komiksem paragrafowym! Ubaw po pachy gwarantowany!
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: