Obóz naukowy. Stranger Things

Sobota, 23 październik 2021 99

Dustin przyjeżdża na letni obóz naukowy, by nawiązać nowe znajomości. Chce to zrobić samodzielnie, bez wsparcia silnej grupy z Hawkins. Jak się jednak okazuje, nie jest łatwo. Młodzi adepci nauk ścisłych muszą się uporać z wszechobecnymi prześladowcami słabszych, a przede wszystkim stawić czoła złu, które nawiedza obóz. Sielski klimat burzy pojawienie się tajemniczej postaci o wyraźnie zbrodniczych zamiarach… Sytuacja robi się naprawdę poważna, gdy zaczynają znikać obozowi opiekunowie. Czy Dustin nauczy się nadawać na tych samych falach co Suzie i pozostali uczestnicy obozu? Czy uda mu się rozwiązać zagadkę, a tym samym zapobiec tragedii?

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Obóz naukowy. Stranger Things
 • Autor: Jody Houser
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: Stranger Things. Science Camp
 • Tłumaczenie: Olejnik Donata
 • Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
 • Cykl: Stranger Things
 • Data wydania: 2021-10-20
 • ISBN: 9788327161574
 • Liczba stron: 112
9.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
12 rating(s).
RECENZJA OFICJALNA
2021/10/23
Your review
Jody Houser, Edgar Salazar i Keith Champagne - twórcy tomy Stranger Things „Szóstka” - przedstawiają nowy komiks, którego akcja rozgrywa się między drugim a trzecim sezonem hitowego serialu Netflixa.

Uniwersum Stranger Things zyskało sobie rzeszę wiernych fanów. Jest ciekawe, dobrze przemyślane i jeszcze lepiej przedstawione. Nic więc dziwnego, że wielu twórców decyduje się na opowiedzenie swoich własnych, pobocznych historii, które zachowują niezwykły klimat serii.

Zarys fabuły

Dustin wybrał się na obóz naukowy. Mimo że tęskni za przyjaciółmi, to jednak cieszy się, że otaczają go rówieśnicy o takich samych zainteresowaniach, co jego własne. Gdy jednak opiekunowie zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach, obozowi zaczyna grozić zamknięcie. Ani Dustin, ani jego nowi przyjaciele nie chcą wracać do domu, dlatego postanawiają rozwikłać zagadkę na własną rękę. Czy to możliwe, by w obozie czaił się prawdziwy morderca?

Strona wizualna

Komiks jest rewelacyjnie wydany. Został wydrukowany na sztywnym papierze i w pełnym kolorze. Ma twardą oprawę i format zbliżony do A4. Pod względem klimatu idealnie oddaje pozostałe tomy serii. Oprócz samych komiksowych kadrów, w zeszycie pojawiają się też ilustracje, które zajmują całe strony. To przyjemny do oglądania dodatek.

Moja opinia i przemyślenia

Przyznam szczerze, że dziwnie mi się czytało komiks ze świata Stranger Things, w którym nie było nadprzyrodzonych wydarzeń (chyba, że wciąć pod uwagę wspomnienia Dustina). Mimo wszystko było to przyjemne doświadczenie, choć historia skierowana jest raczej do młodszej młodzieży. Skojarzyła mi się z perypetiami, jakie przeżywa w każdym odcinku ekipa sławnego Scooby Doo.

Miłym akcentem jest umieszczona na końcu, bonusowa historia Ericy, która za wszelką cenę próbuje zdobyć pieniądze na ukochane podręczniki do RPG. Nie przeszkadza jej nawet mijanie się z prawem. Czy przyjaciołom uda się ją powstrzymać?

Komiks jest ciekawy i świetnie narysowany. Doskonale oddaje klimat serii. Ogromnie też podoba mi się jego wydanie. Nie jest to co prawda przerażająca i smutna historia, jak w przypadku „Szóstki”, za to idealnie nadaje się do tego, żeby po prostu się przy niej odprężyć.

Podsumowanie

„Stranger Things: Obóz naukowy” to doskonale narysowany, interesujący komiks, który z pewnością spodoba się miłośnikom serii. Przeczytałam go z przyjemnością przemieszaną z żalem, że tak szybko się skończył. Jeżeli się wahacie, czy warto do niego zajrzeć, to mam nadzieję, że udało mi się rozwiać wasze wątpliwości. Zdecydowanie polecam!
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: