Czas ciszy

Poniedziałek, 20 wrzesień 2021 82

Napadnięta i porwana na własnym terytorium, Mercy dostaje się w szpony potężnego wampira, który zamierza posłużyć się nią jako bronią przeciw alfie watahy wilkołaków, Adamowi oraz przywódcy wampirów z Tri-City. Mercy udaje się uciec pod postacią kojota, jednak oto odkrywa, że naga, bez pieniędzy, znalazła się w samym środku Europy...
Nie jest w stanie skontaktować się z Adamem i resztą stada- została całkowicie sama. Musi znaleźć sprzymierzeńców, walczyć z wrogiem i odkryć, kto jest kim, a przy tym nie wywołać wojny pomiędzy wampirami i wilkołakami. Tymczasem w sercu starej Pragi budzą się przedwieczne duchy i moce...

"Patricia Briggs zawsze oddaje czytelnikom ekscytującą, magiczną, baśniową i nieprzewidywalną opowieść. "Czas milczenia" należy do najlepszych."
Erin Watt, #1 New York Times autorka bestsellerowej "Serii królewskiej"

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Czas ciszy
 • Autor: Patricia Briggs
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: Silence Fallen
 • Tłumaczenie: Dominika Bogucka
 • Wydawnictwo: Fabryka Słów
 • Cykl: Mercedes Thompson
 • Tom: 10
 • Data wydania: 2020-03-20
 • ISBN: 9788379645398
 • Liczba stron: 481
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
OFICJALNA RECENZJA
2021/09/20
Your review
Mercedes Thompson znów wpakowała się w kłopoty. Tym razem nie byle jakie. Przejażdżka do sklepu całodobowego po jajka i kropelki czekolady skończyła się wieloma obrażeniami i znalezieniem się we Włoszech. Jak to możliwe? Cóż, kojoty przyciągają chaos, a Mercy jest jego uosobieniem. Patricia Briggs w dziesiątym tomie przygód zuchwałej kojocicy wykonała ukłon w stronę europejskich fanów i wysłała mechaniczkę w świat, a dokładniej do Włoch i Czech, aby zmierzyła się z Władcą Nocy, czeską niebezpieczną wampirzyco-czarownicą, a także golemem. „Czas ciszy” zachwycił mnie pełną energii, niesamowicie zabawną i zaskakującą fabułą, od której nie mogłam się oderwać. Ponadto, obserwowanie działających ramię w ramię wilkołaków i wampirów, z pomocą wiedźmy i goblina, było ciekawym zabiegiem, o którym z chęcią przeczytałabym ponownie. Autorka, po raz kolejny przełamuje bariery postawione przez samą siebie, aby przedstawić swoim czytelnikom kolejny niesamowity tom przygód przyciągającej kłopoty kojocicy.

Czym może zakończyć się wyprawa po brakujące składniki do ciasteczek? Na pewno porwanie to ostatnie, co może przyjść do głowy. A jednak oto zaczyna się kolejna szalona przygoda Thompson.

Mercy wpadła w kolejne tarapaty, które nabierają międzynarodowego zasięgu. Wypad do pobliskiego sklepu skończył się wypadkiem i uprowadzeniem przez sługusów najpotężniejszego wampira w historii, Władcy Nocy, Bonaratę – tak, dokładnie tego, o kim myślicie. Były Marsilii rządzący wampirami na całym świecie w końcu postanowił się pojawić. Mercy ma być pionkiem, który pozwoli mu na wygraną, ale jak to w przypadku tej konkretnej kojocicy bywa, wszystko zaczyna się bardzo szybko sypać. Kobiecie udaje się uciec i trafia do środka Europy.

Czechy mają być miejscem wytchnienia, przed szaleńczą ucieczką z rąk wampirów, ale okazuje się, że w przypadku Mercy nie ma chwili na złapanie oddechu. Esencje zmarłych coraz bardziej interesują się dziewczyną, a pewien wiekowy golem, dodaje światła jej mocy. Mercedes nie ma chwili spokoju. Duchy prześladują ją na każdym kroku. Ponadto, szukając wsparcia u alfy watahy wełtawskiej, kojocica ląduje w klatce u szalonej wampirzycy, która odkryła sposób na szybkie stworzenie wampira. W jaki sposób? No cóż, Mary jest równocześnie wiedźmą. Ktoś mądry powiedział kiedyś, aby nigdy nie przemieniać władających magią w wampiry. Okazuje się, że miał rację. Oj, Mercy, Mercy, czy zawsze musisz znajdować się na linii ognia.

„Czas ciszy” rozkręca się od samego początku. Akcja jest niezwykle dynamiczna. Mercy przenosi się lub jest przenoszona z miejsca na miejsce, co oznacza wiele ciekawych wątków. Napisanie książki z perspektywy kojocicy i Adama, a także dodatkowo Matta Smitha (niespodziewana postać, którą mam nadzieję, zobaczę ponownie) to interesujący zabieg. W końcu czytelnicy mają okazję zobaczyć, co dzieje się w głowie alfy i wokół niego, gdy Mercedes wpada w kolejne tarapaty. Patricia Briggs stworzyła świetną książkę, która wspaniale uzupełnia cały cykl o pani Thompson-Hauptman i trzyma wyśmienity poziom. Fabuła jest niezwykle zagadkowa i satysfakcjonująca. Od dawna chciałam przeczytać o współpracy wilkołaków z innymi istotami, gdy nie ma Mercy u boku, która jak powszechnie wiadomo jest łączącym ich ogniwem. Okazuje się, że zarówno wilki, wampiry, gobliny, jak i czarownice potrafią działać razem i to w mistrzowski sposób.

Patricia Briggs w dziesiątym tomie przygód Mercedes Thompson niezwykle mnie zaskoczyła, gdy przeniosła historię do Europy. Pozwoliło to na poznanie nowych bohaterów i funkcjonowania społeczności europejskiej, a także porównania z zasadami panującymi w Tri-Cities. Jestem niezwykle zadowolona z pojawienia się jednej z najbardziej tajemniczych postaci w całej serii – Brana Marroka, który mimo wyparcia się watahy Adama i Mercy, gotów jest zaryzykować wszystko, aby odzyskać swoją ukochaną à la przybraną córkę. Ponadto, poruszenie wątku nowego wilka omegi w stadzie dorzecza Kolumbii, Zacka i połączenie jego historii z Czechami, nadało uroku powieści. Gra Adama, Marsilii, Stefana i reszty w posiadłości Bonaraty, rozbawiła mnie do łez. Mam nadzieję, że w przyszłości autorka pokaże nam więcej współpracy międzygatunkowej.

Seria opowiadająca o przygodach Mercedes Thompson idealnie sprawdzi dla tych, którzy poszukują w literaturze silnych osobowości, fantastyki i przede wszystkim dobrego humoru. Natomiast ci, którzy znają już Mercy, na pewno nie pożałują, jeśli sięgną po „Czas ciszy”. Uwierzcie mi, ta książka od samego początku wrzuci was w wir akcji, która zachwyca od pierwszego rozdziału. „Czas ciszy” pozwoli wam na wyrwanie się z rzeczywistości i spotkanie z bohaterami, których nie sposób nie polubić. Mercy znów wpadła w tarapaty, co oznacza, że czeka was wiele wspaniałych momentów i dobra zabawa. Polecam!
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: