Dotyk ognia

Czwartek, 02 wrzesień 2021 70

Napięcie między nadnaturalnymi a ludźmi sięga zenitu.

Mercy i jej partner Adam, alfa wilkołaczej watahy, zostają wezwani na pomoc. Powstrzymanie szalejącego trolla jest jednak dopiero początkiem nowych kłopotów. Przypadkiem odkrywają bowiem tajemnicę, która może całkowicie zniszczyć kruchą równowagę i pokój.

Porwane przez nimfy ludzkie dziecko musi wrócić do domu. Aby ochronić chłopca przed niebezpieczeństwem, Mercy i Adam będą musieli stawić czoła najpotężniejszemu wilkołakowi w kraju, nimfom i ludziom. Kto jednak ochroni ich samych przed chłopcem dotkniętym przez ogień?

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Dotyk ognia
 • Autor: Patricia Briggs
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: Fire Touched
 • Tłumaczenie: Kaja Makowska
 • Wydawnictwo: Fabryka Słów
 • Cykl: Mercedes Thompson
 • Tom: 9
 • Data wydania: 2019-07-03
 • ISBN: 9788379643974
 • Liczba stron: 416
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
OFICJALNA RECENZJA
2021/09/02
Your review
Patricia Briggs powraca z dziewiątym tomem serii o Mercedes Thompson, mechaniczce zmieniającej się w kojota i będącej opiekunem wiekowego kostura, a także żonie Adama Hauptmana, co czyni ją odpowiedzialną za watahę wilkołaków. Po ostatnich turbulencjach z byłą żoną alfy, walce z bogiem wulkanu i nawiązaniu lepszej relacji z niektórymi członkami stada, nadszedł czas na kolejne problemy. W końcu kłopoty zawsze podążają za kojotem. „Dotyk ognia” trzyma poziom poprzedniej książki, zachwycając wyrazistymi postaciami i wstrząsającymi tajemnicami. Tym razem dzielna kojocica namiesza w dotychczasowych granicach, mianując siebie i stado obrońcami miasta, a właściwie miast. Możecie być pewni, że nie spodoba się to wielu istotom. Cóż, Mercy to kwintesencja dobrej zabawy. Na pewno nie będzie się nudzili, zapoznając się z „Dotykiem ognia”, który intryguje od pierwszej strony.

Troll na moście, traktujący samochody jako swoje zabawki, to idealne zadanie dla watahy wilków. Policjanci nie dają sobie z nim rady. Lista ofiar się wydłuża. Nikt nie wie, co robić. Jedyną nadzieją na powstrzymanie olbrzymiej istoty są wilki.

W trakcie szalonej walki z trollem, na pomoc Mercy i jej stadu przychodzą starzy przyjaciele i pewien chłopiec, skrywający wielką moc, którą pragną posiąść pradawni. Aidenowi udało się uciec przed torturami. Wie, że niewiele istot może go uchronić przed gniewem mieszkańców dawnych rezerwatów. Jedyną nadzieją na chwilę bezpieczeństwa jest azyl zaoferowany przez stado.

Ludzki chłopiec potrafi władać ogniem. Nikt nie wie, dlaczego Podgórze obdarzyła go taką mocą. Jedno jest pewne. Pradawni nie cofną się przed niczym, aby go odzyskać. Mercy i Adam udzielają mu schronienia, a ponadto nasz mały kojot zmienia zasady gry, ogłaszając siebie i stado obrońcami ludzi i tych, którzy potrzebują pomocy. Śmiałe wystąpienie Mercedes, dodatkowo podkręcone przez efekty wywołane przez kostur, nie podoba się wielu istotom. Wrogowie pojawiają się niczym grzyby po deszczu, a walka z pradawnymi coraz bardziej się zaostrza. Czy Mercy uda się zaprowadzić pokój na swoim terytorium i ocalić chłopca? Nie będzie to łatwe, a znając dar Mercedes do przyciągania kłopotów, wszystko jeszcze bardziej się skomplikuje.

„Dotyk ognia” to jeszcze więcej niespodzianek i nowych postaci, które skradają serce. Walka z pradawnymi i deklaracja Mercy nieźle namieszały w Tri-Cities. Powodując wiele zabawnych i zapierających dech w piersiach sytuacji. Jak zawsze, przygody Mercy rozśmieszają do łez. Przy tej serii nigdy nie można się nudzić. Deklaracja Adama do stada i zacieśnienie pomiędzy nimi więzi dodało znaczenia ich więzi. Powrót starych bohaterów i poznanie ich sekretów, dodały smaczku temu tomowi. Patricia Briggs po raz kolejny stworzyła książkę, która fascynuje i tak bardzo uzależnia, że nie sposób się od niej oderwać.

Bohaterowie. Charyzmatyczni, skradający serce, intrygujące postacie. Nie brak ich w tej serii. W dziewiątym tomie powraca Zee i Tad, uciekający z rezerwatu i przynoszący ze sobą ludzkiego chłopca Aidena, który został obdarzony mocą ognia i tak naprawdę ma ponad 500 lat. Dorwać niosącego ogień chcą pradawni, a niewątpliwie idą za tym tortury. Aiden od samego początku mnie zafascynował. Pomijając trudne początki w watasze i jego próbę zdobycia pozycji, późniejsze interakcje, szczególnie z Adamem, ogrzewały serce. W tym tomie mamy okazję poznać Szarych Panów i Babę Jagę, która wprowadza zamieszanie wśród pradawnych. Możliwość ponownego spotkania Hao – wampira, który pomógł Pani Chmary zachować władzę, a także poznanie Margaret – córki smoka, a następnie obserwowanie ich nieśmiałych uczuć, było ujmujące. Mercy w „Dotyku ognia” po raz pierwszy podejmuje decyzje za całe stado i ostatecznie potwierdza ich więź. Uwielbiam obserwowanie, jak z tomu na tom, jej postać ewoluuje i za każdym razem zaskakuje czymś nowym. Uwaga! Fani Adama otrzymają wiele chwytających za serce momentów. Nie zawiedziecie się.

Dziewiąty tom serii o Mercedes Thompson i jej perturbacjach to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów serii. Autorka utrzymała wysoki poziom poprzedniego tomu, co pozwala na delektowanie się lekturą i przeniesienie do innego świata, który pełen jest sekretów i magii. Osób, które zakochały się w serii, na pewno nie trzeba długo namawiać na sięgnięcie po „Dotyk ognia”. Natomiast dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać Mercy, a poszukują świetnej fantastyki z wyśmienitym humorem, mam małą radę. Biegnijcie szybciutko do księgarni i dajcie się oczarować. Gwarantuję, że się nie rozczarujecie. Mercy ma swój urok, o którym nie sposób zapomnieć.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: