Jedyny prawdziwy król

Środa, 25 sierpień 2021 62

Tedros na razie zdołał uniknąć śmierci i odkrył znaczenie prześladujących go we śnie słów króla Artura. Nadal jednak może liczyć tylko na garstkę najwierniejszych sprzymierzeńców i na swoją księżniczkę. Natomiast Wąż ma po swojej stronie całą Puszczę, a niedługo poślubi Sofię i stanie się Jedynym Prawdziwym Królem, zdolnym jednym pociągnięciem pióra zmieniać ludzkie losy. Wydaje się jednak, że Artur przewidział taki rozwój wydarzeń… Ale jak to możliwe, skoro nie był wieszczem? Jaką tajemnicę skrywał i jaką tajemnicę skrywa przeszłość Rhiana i Japeta? Czy te odpowiedzi uda się odnaleźć na czas?
W szóstej i ostatniej odsłonie bestellerowej opowieści o Akademii Dobra i Zła ważą się losy korony Kamelotu – a także całej Bezkresnej Puszczy. Co kryje się za Dobrem i Złem? Co może czekać za szczęśliwym zakończeniem? Historia Sofii i Agaty zmierza do dramatycznego finału. Przygotujcie się na koniec, jakiego jeszcze nie było.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Jedyny prawdziwy król
 • Autor: Soman Chainani
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: One True King
 • Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
 • Wydawnictwo: Jaguar
 • Cykl: Akademia Dobra i Zła
 • Tom: 6
 • Data wydania: 2021-08-11
 • ISBN: 9788382660043
 • Liczba stron: 495
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
40 rating(s).
4 comment(s).
OFICJALNA RECENZJA
2021/08/26
Your review
W końcu nadszedł ten moment, kiedy trzeba pożegnać się z Akademią Dobra i Zła. Jednak czy było to udane zakończenie?

W ostatecznej rozgrywce ważą się losy Kamelotu i Bezkresnej Puszczy. Tedros, który zdołał uniknąć śmierci, ma za sojuszników tylko garstkę przyjaciół. Wąż natomiast ma za sobą całą Puszczę, a gdy poślubi Sofię stanie się Jedynym Prawdziwym Królem. Jednak zadania, które wymyślił Artur, mogą pokrzyżować mu plany. Tylko skąd Artur wiedział, że do tronu będzie więcej kandydatów? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Rhiana i Japeta? Czy tym razem zwycięży dobro? Tyle niewiadomych, a czasu na znalezienie odpowiedzi coraz mniej.

Przyznam szczerze, że nie mogłam się już doczekać tego tomu. Poprzedni skończył się tak, że, jak najszybciej chciałam wiedzieć, co będzie dalej. Dlatego, gdy tylko „Jedyny prawdziwy król” trafił w moje ręce, wszystkie inne sprawy poszły na bok, a na pierwszym miejscu znalazła się książka. Poświęciłam na jej przeczytanie praktycznie cały dzień, ale nie żałuję nawet minuty.

W tej części bardzo dużo się działo. Tajemnica goniła tajemnicę. Niestety nie wszyscy mieli szansę na swoje szczęśliwe zakończenie. Bardzo dużo bohaterów straciło życie w walce z Wężem. W którymś momencie zaczęłam nawet wątpić, czy to wszystko dobrze się skończy. Praktycznie do ostatniej strony zakończenie było niepewne. Nie zdradzę jednak więcej, żeby nie psuć przyjemności z czytania.

Bardzo podobało mi się to, jak zostały wyjaśnione wszystkie wątki. Każda z tajemnic miała swoje sensowne wytłumaczenie, nic nie wydarzyło się przypadkowo. To, kim faktycznie okazali się bliźniacy, bardzo mnie zdziwiło. Sporym zaskoczeniem była też osoba, która zginęła w poprzedniej części, a w tej okazała się bardzo ważna.

W tym tomie, bohaterowie bardzo dojrzali. Zrozumieli swoje wady, prawdziwe uczucia, wiedzą już czego chcą i są w stanie bardzo dużo poświęcić, żeby osiągnąć swoje cele. Na końcu jest też nieoczekiwany happy end.

Podsumowując. „Jedyny prawdziwy król”, to naprawdę bardzo dobre zakończenie całej serii. Ten tom czytałam z zapartym tchem, trzymał mnie w napięciu, nie wiedziałam, co się za chwilę wydarzy. Kto zginie, a komu uda się przeżyć. Fani serii będą z pewnością zadowoleni z tej części. A tym, którzy jeszcze jej nie znają, polecam jak najszybciej się z nią zapoznać. Tym bardziej że podobno Netflix szykuje ekranizację tej baśniowej historii.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: