Księżniczka debiutuje

Wtorek, 23 marzec 2021 68

Lottie i Ellie wracają! Zawitaj do Rosewood Hall wraz z twoimi dwiema ulubionymi księżniczkami w kontynuacji bestsellerowej „Księżniczki incognito”!

Lottie Pumpkin to zwyczajna dziewczyna, która marzy o tym, żeby być księżniczką. Dostała się do prestiżowej szkoły Rosewood Hall w ramach programu stypendialnego.

Ellie Wolf to księżniczka, która marzy o zwyczajności – wybrała Rosewood Hall, by uniknąć pełnienia swoich obowiązków w królestwie Maradawii.

Zaczyna się drugi rok nauki w Rosewood Hall. Lottie i Ellie – bliskie sobie jak zawsze – coraz lepiej odnajdują się w nowych rolach. Wokół nich dzieją się jednak dziwne rzeczy… Ktoś najwyraźniej podtruwa uczniów. Rośnie zagrożenie ze strony tajemniczej organizacji Lewiatan. Lottie i Ellie zrobią wszystko, żeby rozwikłać mroczne zagadki. Czy jednak niebezpieczeństwo nie czyha bliżej, niż się im wydaje?

Connie Glynn od zawsze uwielbiała pisać – już w wieku sześciu lat stworzyła pierwsze opowiadanie, które jej mama wystukała na maszynie do pisania. Od wczesnego dzieciństwa Connie kochała również występować na scenie. Jako nastolatka uczęszczała na zajęcia teatralne do Guildhall School of Music & Drama w Londynie. Wciąż pasjonuje ją snucie opowieści – zdobyła tytuł licencjata na wydziale teorii filmowej.

Podczas studiów Connie założyła na YouTubie ogromnie popularny kanał Noodlerella, którego tytuł jest połączeniem słów noodles, czyli jej ulubionej potrawy, i Cinderella (Kopciuszek), ukochanej disnejowskiej księżniczki. Jej vlog zyskał ponad 86 milionów odsłon, ciesząc się przeszło 930 tysiącami subskrybentów.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Księżniczka debiutuje
 • Autor: Connie Glynn
 • Gatunek: literatura młodzieżowa
 • Tytuł Oryginału: Princess in Practice
 • Tłumaczenie: Anna Kłosiewicz
 • Wydawnictwo: Insignis
 • Cykl: Kroniki Rosewood
 • Tom: 2
 • Data wydania: 2020-09-30
 • ISBN: 978-83-66575-24-0
 • Liczba stron: 378
8.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
23 rating(s).
2 helpful voted.
OFICJALNA RECENZJA
2021/03/29
Your review
Lottie Pumpkin zawsze marzyła o tym, żeby być księżniczką - jej marzenie poniekąd się spełniło, bo została portmanką. Elie Wolf to księżniczka, która w ogóle nie czuje się księżniczką; wybrała Rosewood Hall aby uniknąć pełnienia swoich obowiązków. To już drugi rok nauki, Lattie i Ellie nadal są sobie bliskie. Ten rok również nie będzie należał do najłatwiejszych: w szkole zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a mianowicie ktoś podtruwa uczniów. Dziewczyny wraz z przyjaciółmi, biorą sprawy w swoje ręce, choć niebezpieczeństwo czyha za rogiem.

Na uwagę zasługuje już przepiękna okładka - bardzo dziewczęca i estetyczna, która niejedną osobę może zachęcić do zapoznania się z powieścią. Dwie główne bohaterki są postaciami, które się od siebie różnią, ale zarazem dogadują i tworzą jedną całość. Ellie - czasem bardzo energiczna, narwana i wybuchająca pozytywną energią oraz Lottie, będąca tą bardziej ułożoną i spokojną częścią tej przyjaźni. Dziewczęta nie denerwują czytelnika i nie wprowadzają w stan irytacji, a wręcz przeciwnie: młode kobiety łatwo polubić i nie trzeba wiele, aby z chęcią im kibicować. Fabuła kręci się wokół rodziny królewskiej - już w pierwszym tomie można było wyczuć niebezpieczeństwo grożące jej ze strony tajemniczej grupy Lewiatan. W tej części młoda księżniczka również może być narażona na nieprzyjemności, w dodatku Ellie nie przepada za swoją rolą, dlatego też jej przyjaciółka to również jej portmanka. Na kartach powieści obecne są także zwykłe codzienne szkolne sprawy z Rosewood Hall. Fabuła jest prosta, lecz nie nudzi swoją prostotą, pojawia się zagadka i dreszczyk emocji, gdy dochodzi do tajemniczych podtruć wśród uczniów. Chęć poznania dalszej historii i dowiedzenia się, kto za tym wszystkim stoi napędza odbiorcę do dalszego czytania. Między czytaniem pierwszej, a drugiej części minęło trochę czasu, ale w żaden sposób nie czułam się obciążona fabułą oraz realiami przedstawionego świata. Praktycznie od razy zostałam wciągnięta w wir przedstawionych wydarzeń.

Powieść bardziej spodoba się młodszym czytelnikom, ale myślę, że może być też dobrą rozrywką dla starszych - to jedna z tych lektur, przy której można odpocząć po ciężkim dniu. Bardzo lubię motywy księżniczek i akademii, a gdy dochodzi do tego ciekawa akcja, to już całkowicie mój klimat. Dlatego jestem tą historią po prostu zauroczona. W tym tomie więcej się działo i to on bardziej mi się podobał, również, jeśli chodzi o okładkę, która jest boska.


Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: