Gwiazdkozaur i Zimowa Czarownica

Wtorek, 24 listopad 2020 83

Czas na kolejne spotkanie z Gwiazdkozaurem! Uwielbiani przez czytelników William i Gwiazdkozaur wracają!

Od niesamowitej przygody Williama z najbardziej niezwykłym dinozaurem na świecie – Gwiazdkozaurem – minął rok.

Teraz chłopiec staje przed nowym wyzwaniem. Trafia na biegun północny i spotka się z tajemniczą Zimową Czarownicą, której moc kontrolowania czasu pozwala Świętemu Mikołajowi podróżować po całym świecie w wigilię Bożego Narodzenia. Kiedy okaże się, że los świąt wisi na włosku, William i Gwiazdkozaur będą musieli zaryzykować wszystko, aby je uratować…

Gwiazdkozaur i Zimowa Czarownica to pełna magii i ciepła opowieść – doskonały wybór dla całej rodziny.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Gwiazdkozaur i Zimowa Czarownica
 • Autor: Tom Fletcher
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: The Christmasaurus and the Winter Witch
 • Tłumaczenie: Mariusz Warda
 • Wydawnictwo: Zysk i S ka
 • Cykl: Gwiazdkozaur
 • Tom: 2
 • Data wydania: 2020-11-10
 • ISBN: 9788382020724
 • Liczba stron: 456
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
6 rating(s).
Recenzja oficjalna
2020/11/24
Your review
Święta coraz bliżej, a więc… czas na świąteczne lektury! W ich kwestii nie można sobie wyobrazić nic lepszego niż kolejna seria przygód z niesamowitym Gwiazdkozaurem. Tom Fletcher, jak żaden inny autor, potrafi przelać najprawdziwszą magię świąt na papierowe strony, a przy tym wzruszyć i rozbawić czytelnika do łez. „Gwiazdkozaur i Zimowa Czarownica” – podobnie jak poprzedni tom – jest po prostu… przebajeczny!

W książce można zatracić się od pierwszych stron. Autor często zwraca się do czytelnika, czyniąc go małym – acz niezastąpionym – elementem całości. Krótko mówiąc – czytając, odnosi się wrażenie, że jest się częścią powieści, dzięki czemu i bohaterowie stają się nam bliżsi. A są oni przesympatyczni – poczciwy William na wózku inwalidzkim, łobuzerska i kochana Brenda, ponadprzeciętnie kochający święta tata Williama oraz – oczywiście – GWIAZDKOZAUR! Nie można zapomnieć i o Świętym Mikołaju, elfach oraz innych, bardziej lub mniej niesamowitych postaciach, które spotykamy w treści. Większość się kocha, ale i… nie brakuje czarnego charakteru…

Jak nie trudno się domyślić, przygoda, w którą porywa nas autor, jest po prostu nieziemska! Nie będę jednak pisać na jej temat za wiele, aby nie popsuć Wam przyjemności z przeżywania tej niebanalnej lektury. Jedno mogę Wam zapewnić, że historia ta pięknie ukazuje magię świąt, najprawdziwsze cuda oraz… istotę rodziny i bliskości. I nie brakuje w niej licznych easter eggów w postaci odniesień do znanych dział (Opowieść wigilijna) czy nawet niebanalne nawiązanie do gry (Mortal Combat). Nie można tutaj zapomnieć i o fantastycznej grze słów, przezabawnych ripostach oraz rymowanych pieśniach elfów, które… no… są EPICKIE! Bardzo podziwiam tutaj tłumacza, Mariusza Wardę, że tak podołał niektórym językowym dziwom.

Nie bez znaczenia są i ilustracje Shane’a Devriesa, które są prześliczne! Ich przedsmak możecie zobaczyć na okładce, aczkolwiek czarno-białe rysunki wewnątrz podobają mi się znacznie bardziej, ale… ja mam słabość do szarości. A to niejedyny rarytas, bowiem za obwolutą kryje się PRZEPIĘKNA OKŁADKA! Złoty tytuł oraz postać dinozaura na czerwonym tle naprawdę robią wrażenie i – być może – są jeszcze bardziej świąteczne niż obwolutka. Jeszcze – z niespodzianek – na końcu powieści znajduje się nietuzinkowa historia Whizz-Kidz oraz uroczy list autora do… Świętego Mikołaja!

„Gwiazdkozaur i Zimowa Czarownica” to przeświąteczna i przehumorystyczna opowieść dla dzieci i młodzieży, która rozpala serca czytelników magią gwiazdki. Jestem przekonana, że każdy czytelnik zakocha się w tej książeczce, w każdym jej fragmencie oraz ilustracji. To niecodziennie cudowna historia i gwarantuję Wam, że nie znajdziecie bardziej świątecznej pozycji dla młodego czytelnika. Polecam z całego serducha!
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: