A Curse So Dark and Lonely

Poniedziałek, 02 listopad 2020 256

„Patrzę na swoje dłonie. Pod paznokciami jest krew. Zaczynam się zastanawiać, ilu moich ludzi zabiłem tym razem”.

Rhen

Książę Rhen sądził, że łatwo będzie można złamać klątwę, jaką rzuciła na niego potężna wiedźma. Wystarczyło, żeby pokochała go jakaś dziewczyna. Tylko tyle. Jednak to było, zanim zmienił się w bezwzględną bestię i zniszczył swój zamek, swoją rodzinę, pozbywając się przy tym ostatniej iskierki nadziei.

Kolejna kobieta uciekła, więc  książę kolejny raz będzie miał osiemnaście lat.

Życie Harper nigdy nie było łatwe. Dziewczyna wychowywała się bez ojca, z umierającą matką i bratem, który nigdy nie traktował jej poważnie. Nauczyła się być twarda. Przynajmniej na tyle, aby przetrwać.

Kiedy na ulicach Waszyngtonu próbuje uratować nieznajomego, jej życie przybiera nieoczekiwany obrót.

Teraz Harper nie wie, gdzie jest ani czy to, co widzi, jest prawdziwe.

Książę? Klątwa? Potwór?

Dopiero gdy spędza czas z Rhenem, zaczyna rozumieć, o co toczy się gra. Po jakimś czasie Rhen orientuje się, że Harper nie jest kolejną dziewczyną, którą powinien oczarować. Jego nadzieja powraca. Jednak ona może nie wystarczyć.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: A Curse So Dark and Lonely
 • Autor: Brigid Kemmerer
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: A Curse So Dark and Lonely
 • Tłumaczenie: Dominika Maculewicz
 • Wydawnictwo: NieZwykłe
 • Data wydania: 2020-09-09
 • ISBN: 978-83-8178-375-0
 • Liczba stron: 501
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
40 rating(s).
1 helpful voted.
OFICJALNA RECENZJA
2020/11/02
Your review
Są książki, które mnie zaskakują. Otumaniają i oczarowują. To opowieści, w których zakochuję się już od pierwszych stron; które pochłaniam niemal na raz, zachłystując się nimi. Później przeżywam syndrom odstawienia i zakończenia świetnej książki. Mam wszystkie typowe symptomy kaca książkowego, a sklecenie czegoś sensownego o dobrej lekturze, przychodzi z trudem. A Course so Dark and Lonely to właśnie taka książka. Idealna dla mnie. Perfekcyjnie do mnie dopasowana. Jeżeli kochacie retellingi baśni, to bez zastanowienia sięgajcie po tę historię (polecenie powieści już na początku recenzji? Jak najbardziej w przypadku TAKIEJ powieści).

Czarownica rzuciła urok na księcia… Jednak ta historia bardzo różni się od oryginału. Każdy sezon to nowa dziewczyna, nowa próba złamania klątwy. Niestety, każda kończy się niepowodzeniem. Przystojny książę Rhen nie może rozkochać w sobie kolejnej dziewczyny, a on znowu będzie miał osiemnaście lat. Harper ma za sobą trudne przejścia, a jej życie nie jest usłane różami. Ośmielę się powiedzieć, że los porządnie jej dokopał. Gdy dziewczyna przenosi się do bajkowego świata, jej postawa jest zgoła inna niż jej poprzedniczek. Wszyscy mają przed nią sekrety. Czy Harper będzie tą, której uda się złamać klątwę?

Nadal trudno zebrać mi myśli i sklecić jakieś sensowne zdanie. A Course so Dark and Lonely to opowieść magiczna i niezwykła. Bridgit Kemmerer napisała rettelling baśni o Pięknej i Bestii, jednak wzięła tylko szkielet i obudowała go wieloma nowymi warstwami, dając swoim czytelnikom powieść niezwykłą, nową i oryginalną. W tę historię się wpada jak śliwka kompot. Gdy już zaczniemy lekturę, nie będziemy mogli się od niej uwolnić. Jeszcze jedno zdanie, jeszcze kilka stron… I zanim się obejrzycie, przywitacie świt. Autorka potrafi czarować słowem (i jest w tym również zasługa tłumaczki, pani Dominiki Maculewicz) i stworzyć niesamowity, magiczny i mroczny klimat. A Course so Dark and Lonely to opowieść o wiele bardziej przerażająca niż pierwowzór. Niektóre sceny wywołują wyrzut adrenaliny i serce zaczyna nam mocniej bić. Gdy tylko zatopicie się w lekturę, nie będziecie mogli się oderwać, bo Bridgit Kemmerer skutecznie oplata swoje macki wokół was.

W książce znajdują się rozdziały pisane z punktu widzenia Rhena i Harper, a dzięki temu, możemy dobrze poznać dwójkę bohaterów. Autorka wykreowała postacie barwne, z charakterem. Zarówno Harper i książę posiadają wady, które momentami są dość dobrze zaakcentowane. Ich historia nie jest prosta i przyjemna. To opowieść pełna bólu, ale i uczucia, które rodzi się powoli. Nie chcę wam zdradzić zakończenia, ale to jedna z tych historii, przy której będziecie tuptać nogami z emocji i zagryzać paznokcie. To jedna z najlepszych młodzieżówek, jakie kiedykolwiek przeczytałam!
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: