Dlaczego kłamiemy? I czy jesteśmy gotowi na konsekwencje?

czerwiec 24, 2021 0 517

Polska literatura dla młodzieży jeszcze nigdy nie była tak różnorodna. Dowodem na to jest wyjątkowa pozycja Wydawnictwa Młodzieżówka – debiut, który w oryginalny sposób łączy popularne wątki pobudzające emocje i wartościowy przekaz, cenny zarówno dla młodych, jak i ich rodziców. 

„Wszystkie nasze sekrety”, to nieprzeciętny debiut Martyny Szubert, przepełniony wątkiem hate love, który stanowi polskie nawiązanie do serii After – tak popularnej wśród czytelników na całym świecie. 
 
Elisabeth od zawsze miała talent do unikania kłopotów. Pomagało jej w tym skrupulatne planowanie każdej chwili życia. Dlatego też szczegółowo rozpisała sobie ostatnie wakacje przed rozpoczęciem studiów. Niespodziewanie w jej idealnie ułożonym życiu pojawia się Archer – arogancki, egoistyczny chłopak obracający się w towarzystwie szkolnej elity.
 
W jeden dzień niszczy wszystko, nad czym Elisabeth ciężko pracowała i proponuje jej układ. Chce, by ktoś tak ułożony jak Beth, udawał jego dziewczynę podczas spotkania z rodzicami. W zamian zobowiązuje się do naprawienia szkód, które wyrządził. Z każdą chwilą spędzona z Archerem na jaw wychodzi coraz więcej sekretów, a Beth zaczyna gubić się we własnych kłamstwach. Czy dziewczynie uda się odzyskać normalne życie, zanim zostanie ono doszczętnie zniszczone przez tajemnice?
 
Debiut Martyny Szubert, urodzonej w 2000 roku studentki dziennikarstwa, to nie tylko literatura dla młodzieży. To także doskonały argument do rozmowy o złożonej psychologii nastolatków – ich pasjach, problemach, lękach, kompleksach i namiętnościach. Główna bohaterka musi mierzyć się z pobytem ojca w więzieniu, z relacjami, które niekiedy spędzają sen z powiek, a na dodatek chce spełniać swoje marzenia. Autorka znakomicie łączy jej emocje na kartach książki, sprawia, że są niezwykle wiarygodne a przez to mogą stać się ciekawym studium przypadku także dla dorosłych, którzy na co dzień stykają się ze złożonym światem nastolatków. 

Tytuł:    Wszystkie nasze sekrety. Sekrety i kłamstwa. Tom 1
Seria:    Sekrety i kłamstwa
Autor:    Szubert Martyna
Wydawnictwo:    Wydawnictwo Młodzieżówka
Język wydania:    polski
Język oryginału:    polski
Liczba stron:    308
Numer wydania:    I
Data premiery:    2021-06-23

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.