Te wiedźmy nie płoną

Czwartek, 09 lipiec 2020 59

Najlepsza książka o wiedźmach, jaką przeczytacie w tym roku!

Hannah to czarownica z krwi i kości, z umiejętnością kontrolowania ognia, ziemi, wody i powietrza. Choć mieszka w Salem, jej magia jest tajemnicą, którą musi zachować dla siebie. W innym przypadku może ją stracić. Na zawsze. Hannah spędza więc większość czasu, unikając swojej eks, Veroniki, i pracując w lokalnym sklepie z magicznymi obiektami. Gdy przerażający rytuał krwi przerywa zabawę pod koniec roku szkolnego, a dowody na istnienie mrocznej magii zaczynają pojawiać się w całym Salem, Hannah jest pewna, że to dzieło śmiertelnie groźnej Krwawej Czarownicy. Na domiar tego, w mieście pojawia się nowa dziewczyna, Morgan, która skrada serce nastoletniej czarownicy. Chcąc ocalić swój sabat i zdobyć serce dziewczyny, Hannah będzie musiała przetestować granice swojej mocy.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Te wiedźmy nie płoną
 • Autor: Isabel Sterling
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: These Witches Don't Burn
 • Tłumaczenie: Agnieszka Kalus
 • Wydawnictwo: We need YA
 • Cykl: These Witches Don't Burn Series
 • Tom: 1
 • Data wydania: 2020-03-11
 • ISBN: 9788366517875
 • Liczba stron: 352
5.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
29 rating(s).
1 helpful voted.
OFICJALNA RECENZJA
2020/07/09
Your review
Te wiedźmy nie płoną musiała odleżeć jakiś czas na mojej półce. Chciałam ją przeczytać, ale po tym, jak napłynęły do mnie sprzeczne recenzje, na jakiś czas odpuściłam. Jednak mój egzemplarz nabrał mocy i stwierdziłam, że muszę sama wyrobić sobie zdanie na temat Te wiedźmy nie płoną.

Hannah to pozornie zwykła dziewczyna. Pracuje w lokalnym sklepie z magicznymi przedmiotami oraz stara się unikać swojej byłej dziewczyny, Veronici. Niestety albo i stety, obie dziewczyny należą do tego samego sabatu. Obie są czarownicami, a Hannah posiada władzę nad ogniem, ziemią, powietrzem i wodą (jakżeby inaczej!). Jednak gdy dochodzi do rytuału krwi, a mroczna magia zaczyna dawać o sobie znać, nasza bohaterka musi znaleźć sposób, by wszystko naprawić.

Musicie wiedzieć, że ta historia to młodzieżówka. Ja już nie wpisuje się w grupę docelową odbiorców, ale nadal lubię takie historie. Dodatkowo – jest tutaj magia, a mnie bardziej przekonywać nie trzeba. Podeszłam do tej książki bez żadnych oczekiwań, pomimo tych recenzji, które czytałam bądź oglądałam. Czytelnicy dwojako się o niej wypowiadali – jedni byli zachwyceni, drudzy zawiedzeni. Ja chciałam się tylko dobrze bawić przy lekturze i to mi się udało. Przy powieści Isabel Sterling można odpocząć, zrelaksować się i dać się ponieść wirowi wydarzeń. Podejrzewam, że młodszym czytelnikom o wiele bardziej by się spodobała, jednak gdybym oczekiwała po tej lekturze czegoś więcej, to bym się srogo zawiodła. Pamiętajcie – to młodzieżówka! Nie sposób jej porównywać z książkami dla starszych czytelników.

Sam pomysł na fabułę bardzo mi się podobał. Może nie jest oryginalny i niepowtarzalny, ale autorka wszystko ciekawie opisała. Już nie jeden raz powtarzałam, że nie przeszkadzają mi schematy, o ile autorzy potrafią je podać ze smakiem i dodać coś od siebie. W tej książce tak właśnie było. Niektóre chwyty spotkałam w innych lekturach tego typu, ale jeżeli nie spodziewacie się czegoś nowego, to się nie zawiedziecie. Mam neutralny stosunek do bohaterów. Nikogo nie polubiłam jakoś bardziej. Żadna z postaci wykreowanych przez Isabele Sterling nie trafiła na moją listę znienawidzonych bohaterów. Nawet Hannah nie wzbudziła we mnie większych uczuć. Jednak coś mi przeszkadzało. Coś, o czym na pewno już czytaliście. Jestem osobą tolerancyjną, nie przeszkadza mi żadna orientacja, ale powtarzanie tego na każdej stronie było.. przytłaczające. Hannah nie tylko w pierwszych zdaniach zdradza, że jest osobą homoseksualną. I przypomina o tym na każdym kroku. Rozumiem, że uczynienie osoby homoseksualnej główną bohaterką, nie jest tak częste i fajnie było poczytać coś innego, to w pewnym momencie miałam dość.

Te wiedźmy nie płoną to książka, którą poleciłabym młodszym czytelnikom.


Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: