Wygnanie

Czwartek, 18 czerwiec 2020 47

Harry Potter i Percy Jackson na pewno znają już Sophie Foster – ta trójka zmieniła świat. Czas na Ciebie!

Bestsellerowa seria „Zaginione Miasta” – wznawiana, tłumaczona i sprzedawana w wielotysięcznych nakładach – wreszcie trafia do rąk polskich czytelników!
Sophie myślała, że jest bezpieczna. Zadomowiła się w Havenfield, mogła liczyć na przyjaciół, a dzięki swoim wyjątkowym zdolnościom telepatycznym zajmowała się trenowaniem Silveny – pierwszego alikorna płci żeńskiej, na którego natrafiono w Zaginionych Miastach. W jej życiu w końcu wszystko zaczyna się układać.

Ale na wolności pozostają porywacze Sophie. A kiedy dziewczyna znajduje nowe wiadomości i wskazówki od tajemniczej grupy Czarny Łabędź zmuszona jest podjąć przerażające ryzyko – i narazić wszystkich na wielkie niebezpieczeństwo.

Gdy na jaw wychodzą starannie skrywane tajemnice, Sophie kolejny raz musi sięgnąć do swoich ukrytych wspomnień, nim na zawsze utraci bliską jej osobę.

W drugiej części „Zaginionych Miast” Sophie musi odbyć podróż do najmroczniejszych zakamarków swojego połyskującego świata, którą czytelnicy będą śledzić z zapartym tchem.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Wygnanie
 • Autor: Shannon Messenger
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: Exile
 • Tłumaczenie: Monika Nowak
 • Wydawnictwo: Iuvi
 • Cykl: Zaginione miasta
 • Tom: 2
 • Data wydania: 2020-05-06
 • ISBN: 9788379660582
 • Liczba stron: 472
8.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
18 rating(s).
1 helpful voted.
Wygnanie
2020/06/18
Your review
Sophie po przeżyciach, które ostatnio mały miejsce, ma nadzieję, że już będzie bezpieczna. Czuje się coraz lepiej w Havenfield i może liczyć na swoich przyjaciół. Dziewczyna zyskuję nową przyjaciółkę, którą jest Silvery – pierwszy alikorn płci żeńskiej, na którą natrafiono w Zaginionych Miastach. Zwierze darzy ogromną sympatią swoją opiekunkę i pomiędzy nimi nawiązuje się więź. Niedługo rozpoczyna się nowy rok w Foxfire, nowe wyzwania zajęcia i doskonalenie swoich umiejętności. Czarny Łabędź nie daje jednak o sobie zapomnieć. Dziewczyna znajduje nowe wiadomości i wskazówki, zmuszona jest podjąć niemałe ryzyko, aby uratować tych, na których jej zależy.
Już teraz mogę powiedzieć, że najlepiej czytać tę książkę zaraz po pierwszej, albo w niedługim odstępie czasowym. Ja te książki czytałam z kilkumiesięczną przerwą i niestety dużo rzeczy pozapominałam. W drugiej części akcja idzie od razu do przodu, autorka nie przypomina tego, co się działo w poprzedniej części, ani nie wyjaśnia tego, kto jest kim, jaką ma role, czy co najważniejsze, informacje dotyczące Czarnego Łabędzia. W związku z tym, że niestety pozapominałam te rzeczy, powieść czytało mi się ciężej, ale nie uznaję to za minus książki, jest to jednak moja wina. Oczywiście na plus jest to, że nie trzeba długo czekać na akcje, już od początku mamy do czynienia z fabułą, która interesuje czytelnika i zachęca do czytania dalej. Poruszanych jest wiele wątków i różnych kwestii. Przez to, że fabuła była napędzana ciągłą akcją, nie odczułam momentu kulminacyjnego, tego, na który czeka się przez całą książkę z niecierpliwością, to mi trochę nie pasuje, że nie było wtedy wielkiego zaskoczenia, szybszego bicia serca. Sophie to bohaterka, którą z łatwością można polubić. Wykazuje się odwagą, często robi coś pochopnie, bez większego przemyślenia, ale zawsze, gdy pójdzie coś nie tak, stara się na własną rękę wybrnąć z trudnej sytuacji. Miła osoba, która nie lubi się kłócić i mieć z kimś sprzeczkę. Sophie podobnie jak Harry Potter ma wielką moc, została wrzucona w świat, którego nie znała i musiała sobie poradzić z nową sytuacją, mam wrażenie, że dziewczyna niekiedy zachowywała się pysznie, sądziła, że ma wielką moc, jest lepsza od przeciętnych elfów, z tym miałam mały zgrzyt.
Na pewno sięgnę po kolejną część, historia pełna różnych wątków, ciekawych bohaterów i fantastycznego świata. Sądzę, że przy każdej kolejnej części Sophie się rozwija, tak samo, jak fabuła. Autorka ma świetny styl, który pomaga wczuć się w całość i rozwiązywać problemy z bohaterami. Powieść nie tylko dla młodszych czytelników, polecam ją każdemu.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: