Vengeful. Mściwi

Piątek, 22 maj 2020 61

Przed wami przesycona supermocami konfrontacja niezwykłych umysłów opanowanych niepohamowaną żądzą zemsty. Bestsellerowa autorka i zwyciężczyni Goodreads Choice Awards, V.E. Schwab, powraca z ekscytującą kontynuacją Nikczemnych.

Marcella Riggins nie potrzebuje nikogo. Po szybkim otrząśnięciu się ze spotkania ze śmiercią nareszcie zyskuje władzę, o której zawsze marzyła. Wykorzystuje swoją nowo nabytą moc, aby rzucić miasto Merit na kolana! Zbierając sprzymierzeńców, nie przepuści okazji, by zniszczyć dwóch najbardziej niesławnych PonadPrzeciętnych – Victora Vale’a i Elia Evera. Wszystko to, by stać się najpotężniejszą kobietą chodzącą po Ziemi. Scena Merit znowu zostanie ustawiona i przygotowana na finałowe, ostateczne i brutalne starcie. Kto przetrwa tę rozgrywkę i dopełni zemsty?

Magneto i profesor X. Superman i Lex Luthor. Victor Vale i Eli Ever. Sydney i Serena Clarke. Te postacie dowodzą, że najsilniejsze więzi mogą być początkiem najgorszych konfliktów.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Vengeful. Mściwi
 • Autor: Victoria Schwab
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: Vengeful
 • Tłumaczenie: Maciej Studencki
 • Wydawnictwo: We need YA
 • Cykl: Złoczyńcy
 • Tom: 2
 • Data wydania: 2020-01-29
 • ISBN: 9788366431683
 • Liczba stron: 544
9.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
27 rating(s).
1 helpful voted.
OFICJALNA RECENZJA
2020/05/22
Your review
Po Vicious nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po Vengeful. Victoria Schwab pierwszą częścią mnie zachwyciła, ale jednocześnie zdruzgotała. Nie spodziewałam się… tego. Trudno mi nadal pozbierać myśli, otrząsnąć się z szoku i tych wszystkich emocji, które towarzyszyły mi podczas lektury. Jeżeli szukacie książki, która was zachwyci, ale i jednocześnie roztrzaska wasze serca na milion kawałków, to nie wahajcie się ani chwili – Vicious jest dla was idealną powieścią.

A Vengeful to już wyższa szkoła jazdy.

Victor Vale ponownie powrócił z martwych. Po wydarzeniach które rozegrały się w poprzednim tomie, PonadPrzeciętny znowu jest wśród żywych, a jego były najlepszy przyjaciel, Eli, został zamknięty w PIONie, organizacji, która zajmuje się łapaniem osób PP. Wszystko byłoby dobrze, ale Vale ma pewien defekt, który go bardzo osłabia. Szuka lekarstwa i kogoś, kto mógłby mu pomóc. Nie pozostawia za sobą żadnych śladów.

W Merit pojawia się jeszcze jedna osoba, z PonadPrzeciętnymi zdolnościami. Marcella Riggins nie wiedziała o PP, dopóki sama się nią nie stała. Jej moc może powalić całe miasto na kolana; niszczy i zostawia za sobą popiół. Marcella przepełniona jest rządzą zemsty, a także wielką ambicją, by rządzić. Do tej pory uważana była jedynie za ozdobę. Teraz to przed nią będą klękać.

Cóż to była za lektura. Ile emocji, ile wątków. Victoria Schwab wprowadziła kilka nowych postaci, dodała jeszcze więcej wątków i nie pogubiła się w tym. Ba, z gracją poprowadziła swoich czytelników przez świat PonadPrzeciętnych i nie dała się w nim zgubić. Dużo w Vengeful przeskoków czasowych, które prowadzą nad do punktu zero, czyli momentu, na który wszyscy czekamy z zapartym tchem. Wydawało mi się, że odnalezienie się w tych liniach czasowych nie będzie łatwe, ale na szczęście, gdy już się zacznie lekturę, nie można się od niej oderwać, a zmiany perspektywy nie przeszkadzają. Victoria Schwab buduje napięcie ze strony na stronę. Już od pierwszych słów rzuca akcję książki na wysoki bieg i nie zwalnia. Nie ma w tej lekturze niepotrzebnych dłużyzn czy przestojów, ciągle coś się dzieje, giną ludzie, a PonadPrzeciętni pokazują swoje moce. Każda kolejna strona jest zaskoczeniem, bo autorka wielokrotnie wodzi czytelnika za nos. Vengeful. Mściwi to książka idealna dla wszystkich tych, którzy kochają akcje, śmierć i superbohaterów. Chociaż PonadPrzeciętnym wiele brakuje do idyllicznej wizji herosów.

Victoria Schwab nie raz udowodniła, że rewelacyjnie radzi sobie z kreowaniem postaci. Już w poprzednim tomie pokazała nam dwie główne postacie, dwa mocne charaktery, które stale ze sobą rywalizowały. Elia i Vicotr to bohaterowie, którzy nie są kryształowi. Są źli, mordują, mszczą się, nienawidzą i używają swojej mocy w niecnych celach. Trudno nazywać ich pozytywnymi postaciami, ale pomimo to, można ich pokochać – z tymi wszystkimi wadami. W Vengeful pojawia się nowa postać – Marcella Riggs. To chyba najbardziej zarysowana postać kobieca w dotychczasowych dwóch tomach. Innym paniom niczego nie brakowało, ale ze względu na swój charaker, pani Riggs zdecydowanie się wyróżnia. To kobieta, która wie, czego chce, a dzięki swojej mocy może to osiągnąć. Nikim się nie przejmuje, brnie po trupach do celu.

Mściwi są jeszcze lepsi od Nikczemnych, a że apetyt rośnie w miarę jedzenia, to już ostrzę sobie ząbki na kontynuacje.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: