Papierowy Mag

Piątek, 22 maj 2020 31

Wciągające fantasy w steampunkowym wydaniu!

Wkrocz do świata magów, w którym wszystko jest możliwe. Miej się jednak na baczności. Ceony Twill całe swoje życie marzyła o tym, aby zostać Wytapiaczem – specjalistką od magii metalu. Zdeterminowana ukończyła Szkołę Magów Tagis Praff z wyróżnieniem. Nie tak wyobrażała sobie jednak dalszy rozwój kariery. Okazuje się, że brakuje magów władających magią papieru. Wobec tego szkoła musi wyznaczyć jedną osobę, która zostanie skierowana na staż do papierowego maga, by kontynuować specjalizację pod jego czujnym okiem. Takim sposobem ambitna, choć zrezygnowana Ceony trafia do ekscentrycznego Emery’ego Thane’a. Dzięki niemu zaczyna jej się podobać wizja zostania Składaczem. Jednak dobra passa nie trwa długo. Ceony szybko przekonuje się, że istnieje też magia zakazana. Jej nauczyciel pada ofiarą Wycinacza. Od teraz młoda praktykantka jest zdana tylko na siebie. Zaczyna niebezpieczną walkę z nieznanymi wcześniej mocami.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Papierowy Mag
 • Autor: Charlie N. Holmberg
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: The Paper Magician
 • Tłumaczenie: Monika Wisniewska
 • Wydawnictwo: Young
 • Cykl: Mag
 • Tom: 1
 • Data wydania: 2020-06-03
 • ISBN: 9788366520592
 • Liczba stron: 232
8.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
23 rating(s).
4 comment(s).
Papierowy świat
2020/05/22
Your review
Książka zaintrygowała mnie swoim opisem i okładką, dlatego z wielką chęcią zabrałam się za czytanie.

Ceony Twill od zawsze marzyła, żeby zostać Wytapiaczem – specjalistą od magii metalu. Niestety po skończeniu Szkoły Magów Tagis Praff dostaje odgórny przydział na Składacza, czyli maga papieru. Bardzo rozczarowana trafia na praktyki do ekscentrycznego Emery’ego Thane’a. Na szczęście z czasem Ceony zaczyna lubić swoją nową profesję, uzmysławia sobie, że nie jest ona wcale tak bezużyteczna. Gdy wszystko zaczyna się układać, pojawia się tajemnicza kobieta władająca zakazaną magią ciała i dosłownie kradnie serce Emery’ego. Zaczyna się walka z czasem. Czy Ceony uda się odzyskać serce mistrza?

Przyznam szczerze, że byłam dość zaskoczona, gdy na końcu książki przeczytałam, że „Papierowy mag” jest debiutancką powieścią autorki. W ogóle się tego nie odczuwa.
Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, poza nazwami profesji, nie ma jakiś udziwnionych słów. Bohaterowie są całkiem dobrze wykreowani, dowiadujemy się o nich całkiem sporo. Zwłaszcza o Emerym, a to za sprawą podróży po jego sercu. Jednak i o Ceony dowiadujemy się niemało.

Pojawia się zalążek romansu, ale, przynajmniej w tej części, romans nie jest głównym motywem. Jest on tylko wspomniany. To, czego mi trochę zabrakło to większego opisu świata przedstawionego w książce. Co prawda poza elementami magicznymi, nie różni się on, aż tak bardzo od znanego nam świata z XIX/XX wieku, ale zabrakło mi właśnie większego opisu tych magicznych elementów. Skąd się ta magia wzięła, jak dokładnie działa.

Odnoszę wrażenie, że ten tom to takie trochę wprowadzenie do kolejnych tomów. W tej części poznajemy bohaterów, ich relację, świat. Ta część rozbudziła moją ciekawość i na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Książka nie jest wymagająca, za to doskonale sprawdzi się, jeśli ktoś chce miło spędzić wieczór, z która fabułą na pewno go wciągnie. Podobał mi się sam pomysł na historię. Nie spotkałam się jeszcze z takim rodzajem magii.
Podsumowując, książkę oceniam dobrze. Ma ona swoje małe minusy, ale jeśli brać pod uwagę, że jest to debiut, to jest on bardzo dobry. Mam nadzieję, że kolejne tomy będą równie dobre, a może nawet i lepsze.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: