Narzeczona

Środa, 20 maj 2020 25

Nowa książka Kiery Cass, autorki bestsellerowej serii Rywalki, wyjątkowy romans dla miłośniczek dworskich intryg.

Przyszła królowa. Przystojny młody król. Para idealna… Ale czy na pewno?

Kiedy król Jameson wybiera jako obiekt swoich uczuć lady Hollis Brite, Hollis jest zaskoczona – i zachwycona. Dorastała na zamku Keresken i podobnie jak wszystkie szlachetnie urodzone panny marzyła o tym, że pewnego dnia król spojrzy właśnie na nią. Zdobycie jego serca to spełnienie wszystkich jej pragnień.

Jednakże Hollis już niebawem zaczyna sobie uświadamiać, że pokochanie króla i zostanie królową może nie być tak szczęśliwym losem, jak jej się wydawało. Kiedy zaś spotyka chłopaka, który potrafi dostrzec, co Hollis naprawdę kryje w swoim sercu, dziewczyna uświadamia sobie, że przyszłość, której naprawdę pragnie, jest przyszłością, jakiej nigdy wcześniej sobie nie wyobrażała.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Narzeczona
 • Autor: Kiera Cass
 • Gatunek: new adult
 • Tytuł Oryginału: The Betrothed
 • Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
 • Wydawnictwo: Jaguar
 • Cykl: The Betrothed
 • Tom: 1
 • Data wydania: 2020-05-06
 • ISBN: 9788376868882
 • Liczba stron: 312
7.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
23 rating(s).
4 comment(s).
"Narzeczona"
2020/05/20
Your review
Kilka lat temu czytałam poprzednią królewską serię autorki „Rywalki”, która bardzo mi się wtedy podobała, dlatego z wielką chęcią zabrałam się za jej najnowszą książkę.
Młoda szlachcianka, przystojny król, to przepis na idealną parę. Jednak czy na pewno? Lady Hollis Brite nie przypuszczała, że młody król Jameson długo będzie nią zainteresowany. Znany był z tego, że dość szybko zmieniał obiekt swoich zainteresowań, ale nie tym razem. Jameson zdaje się coraz bardziej zaangażowany w związek z Hollis, jednak ta powoli zaczyna uświadamiać sobie, że bycie królową nie jest tym, o czym marzyła. Jest to obowiązek, któremu boi się, że nie podoła. Dworskie intrygi, obcowanie z nieprzychylnymi jej osobami, ciągła obserwacja, to nie dla niej. Niestety król nie dostrzega tego, kim tak naprawdę jest jego wybranka, a na horyzoncie pojawia się chłopak, który potrafi dostrzec, co kryje się w Hollis.
Zaczynając czytać książkę, miałam pewne wyobrażenie o niej. Myślałam, że to będzie tylko historia o tym, jak dziewczyna zakochuje się w królu, a potem zmienia obiekt swoich uczuć. W międzyczasie dochodzi do jakieś tragedii, a na końcu główna bohaterka ma swoje, żyli długo i szczęśliwie z nowym ukochanym. Po części moje przewidywania się sprawdziły, był romans między dziewczyną a królem, pojawił się nowy obiekt uczuć, była nawet tragedia, ale zdecydowanie nie spodziewałam się zakończenia, które sprawiło, że nie mam kompletnego pojęcia, jak potoczy się los głównej bohaterki. Nie mogę zdradzić więcej, żeby nie popsuć przyjemności z czytania. Napiszę, tylko że takiego zakończenia nie spodziewa się chyba nikt.
Książkę czytało mi się bardzo szybko. Liczy ona sobie raptem 311 stron i zdecydowanie czuję niedosyt. Niestety na kolejny tom przyjdzie nam trochę poczekać. Z tego, co widziałam, następna część ma się pojawić za granicą dopiero w przyszłym roku.
Niektórzy bohaterowie zostali bardzo dobrze wykreowani. Najbardziej poznajemy Hollis, bo to jej oczami śledzimy historię. Jednak sporo dowiadujemy się też o bohaterach drugoplanowych. Moją sympatię zdobyła Valentina, mam nadzieję, że w kolejnej części będzie jej więcej. Trochę rozczarował mnie król. Nie wiem do końca czy kochał on główną bohaterkę, czy wybrał on ją tylko ze względu na jej wygląd. Nie do końca również podobała mi się postać, drugiego ukochanego Hollis, Silas’a. Był on trochę nijaki. Jednak autorka pewnie miała w tym jakiś cel, że tak go przedstawiła. Tym, co najbardziej przeszkadzało mi w książce, to brak chemii między głównymi bohaterami. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie będzie ona bardziej wyczuwalna.
Na koniec warto wspomnieć, że „Narzeczona” nie jest w żaden sposób połączona z „Rywalkami”, więc można ją przeczytać bez znajomości innych książek autorki.
Podsumowując, książkę oceniam dobrze. Nie podobała mi się ona tak jak poprzednia seria Cass, ale ma ona duży potencjał. Zwłaszcza po takim zakończeniu. Sprawiło ono, że szybko chciałabym przeczytać kolejny tom.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: