To nie jest, do diabła, love story! Tom 1

Czwartek, 14 maj 2020 26

Pełna ciętego humoru i niebanalnego uroku seria, w której się zakochasz!

Ella – rozważna, odpowiedzialna i ostra jak brzytwa.
Jonasz – arogancki, zawadiacki i szalenie pociągający.

Życie, które nie owija... w folię bąbelkową.
Niespełna siedemnastoletnia Ella, sama i samotna, idzie przez życie jak lodołamacz, mając przed oczami swój wielki plan. Nie myśli o nawiązywaniu przyjaźni, nie ma czasu na miłość. Jednak wszystko bierze w łeb, kiedy przez zawirowania rodzinne trafia do liceum w Poznaniu. Splot zabawnych okoliczności stawia na jej drodze przystojnego Jonasza, który jest jej całkowitym przeciwieństwem. Ich plan przerośnie wszystkich...

Ella i Jonasz to wybuchowa para, której historia zachwyca, rozśmiesza, wzrusza. To antidotum na prozę życia, która czasem nas przygniata, i lekarstwo na wszystkie fakapy, jakie przydarzają nam się po drodze. To książka, której nie sposób odłożyć. Powiew świeżości w literaturze młodzieżowej.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: To nie jest, do diabła, love story! Tom 1
 • Autor: Julia Biel
 • Gatunek: new adult
 • Wydawnictwo: Media Rodzina
 • Cykl: LoveStory
 • Tom: 1
 • Data wydania: 2020-04-15
 • ISBN: 9788380087064
 • Liczba stron: 376
9.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
15 rating(s).
1 helpful voted.
To nie jest do diabła love story
2020/05/16
Your review
Rodzice Elli chcą się rozwijać i chcą, aby ich dzieci miały dobre wykształcenie i start w dorosłe życie. Siedemnastoletnia Ella od tej pory będzie mieszkać sama w Poznaniu, pójdzie do nowego liceum, a po jego ukończeniu przeniesie się do Stanów i zacznie studia. Ella jest odpowiedzialną i grzeczną młodą kobietą. Nastolatka już pierwszego dnia trafia na grupkę chłopaków przed szkołą, podenerwowana, ale z pewnością siebie pyta ich o drogę. W ten oto sposób poznaje Jonasza, który jest arogancki, zawadiacki i szalenie pociągający. Splot zabawnych wydarzeń prowadzi do tego, że tę dwójkę zacznie coś łączyć. Nie obejdzie się bez dram i problemów, bo to nie jest przecież do diabła love story.
Mówiąc o tej książce, nie sposób jest nie wspomnieć o okładce, która jest boska. Bardzo minimalistyczna, ale jak dziewczęca i urocza, w pewien sposób oddaje to, co możemy znaleźć w książce. Można uznać, że ta książka niczym się nie wyróżnia, że na rynku jest tyle podobnych historii, ale jednocześnie ciężko jest znaleźć, powieść z dobrym poczuciem humoru. Taką, przy której będzie się uśmiechać, a nie wywracać oczy z zażenowania. Już od pierwszej sytuacji można wywnioskować, że lektura będzie przepełniona humorem, ciętym językiem i sarkazmem. Elle polubiłam od razu, to, że zagadała do chłopaków, potrafiła im odpowiedzieć w taki nie wulgarny, ale uszczypliwy ton, sprawiło, że wiedziałam, iż to będzie dobra bohaterka. To samo tyczy się Jonasza, on również ma w sobie to coś, co przyciąga czytelnika, a w sumie i nie tylko, bo główna bohaterka, z początku tego nie okazuje, ale widać, że jest chłopakiem zainteresowana. W tej książce nie chodzi o pędzącą akcje, wielkie zwroty i zaskoczenia. Tutaj obserwujemy relację dwójki osób. Czytelnikowi zostaje także ukazany obraz rodziny. Jonasz czuje się szczęśliwy, ma sporo rodzeństwa, z którym utrzymuje bardzo dobry kontakt, może nie są bogaci, ale widać miłą atmosferę i naturalność. Natomiast rodzice Elli mają dużo pieniędzy wysoką posadę i są cenieni, ale dziewczynie brakuje ich miłości, bliskości oraz troski, zostaje pozostawiona sama sobie w obcym mieście. Kolacja bohaterów z rodzicami staje się sztuczna i wyreżyserowana. Autorka piszę bardzo lekko, przez lekturę się płynie, wciąga i zostaje na dłużej.
„To nie jest, do diabła, love story” polecam wszystkim i tym młodszym i starszym. Młodzież może zrozumieć bohaterów, bo bardzo dobrze oddane są dzisiejsze realia, słownictwo i charakter bohaterów, a starsi dzięki tej powieści mogą powrócić do czasów licealnych. Chemię pomiędzy bohaterami czuć od samego początku. Poznawanie ich historii było dla mnie przyjemnością. Już nie mogę doczekać się kolejnej części.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: