Korona ze stali

Piątek, 27 grudzień 2019 220

Zmagania w pałacu dobiegają końca. Kandydatki wyruszają w objazd po Królestwie, a pod koniec tournée książę ma wyjawić swoją tożsamość. Tatiana miota się między uczuciem do Phillipa a przywiązaniem do Henry’ego. Dopiero wspólna wycieczka po Królestwie otworzy jej oczy – nie tylko w sprawach dotyczących jej poranionego serca, ale również prawdziwych planów króla…

Historia o świecie pod kopułą, miłości i odwadze, która zmierza ku intrygującemu finałowi.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Korona ze stali
 • Autor: Valentina Fast
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: Eine Krone aus Stahl
 • Tłumaczenie: Miłosz Urban
 • Wydawnictwo: Media Rodzina
 • Cykl: Royal
 • Tom: 4
 • Data wydania: 2019-02-11
 • ISBN: 9788380085060
 • Liczba stron: 272
9.0/10 from 2 ratings.
Reviews (2)
18 rating(s).
1 comment(s).
2 helpful voted.
Najlepszy tom jak na razie!
2020/02/10
Your review
Eliminację dobiegają końca, coraz mniej czasu zostało to wyznania najważniejszej zagadki, która trwa od samego rozpoczęcia konkursu, a mianowicie chodzi o informacje, który z chłopaków jest prawdziwym księciem. Kandydatki wyruszają w podróż po Królestwie, która ma być ostatnią rzeczą, jaką zobaczą przed dowiedzeniem się prawdy. Tatiana nie wie co ma zrobić w związku z uczuciem do Phillipa a tym co czuje do Henry'ego. Wspólna wycieczka, będzie punktem kulminacyjnym, który wiele wyjaśni w nie jednej sprawie.

Muszę przyznać, że kolejny tom tej serii nie zawiódł mnie, gdyż uważam, że poziom jaki przedstawia Valentina Fast cały czas utrzymuje się na wysokim szczeblu drabiny. Jestem bardzo zadowolona z tego, że miałam możliwość rozpoczęcia swojej przygody z tą historią, ponieważ z każdym tomem uważam, że akcja nabiera tempa, dzięki czemu nie ma miejsca na nudę.
„Royal. Korona ze stali” to tom, w którym nie tylko dowiadujemy się, który z książąt jest tym prawdziwym, ale z niecierpliwością oczekujemy też tego, kogo wybierze Tatiana.
Wydaje mi się, że główna bohaterka przeszła zmianę od pierwszego tomu, dojrzała w podejmowaniu decyzji i własnych poglądach dotyczących życia. Najlepszym jest to, że pomimo ciągłej rywalizacji wraz z Clarie potrafiły sobie zaufać i zadbać oto, aby ich przyjaźń trwała mimo wszystko.
Historia wciąga od pierwszych stron z powrotem do świata Viterry, że nie sposób odłożyć ją na bok, zresztą podobnie było w przypadku poprzednich części. Czwarty tom jest pełen niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Było wiele śmiechu, ale i kilka chwil smutku, które często spowodowały zakręcenie się łezki w oku.
Koniec książki sprawił, że nie mogę doczekać się kolejnej części. Na szczęście mam ją w swojej kolekcji, więc już niebawem będę mogła zobaczyć jak historia potoczy się dalej.
Muszę jednak przyznać, że ten tom zdecydowanie króluje nad pozostałymi. Przeczytałam go w bardzo krótkim czasie, co zawdzięczać mogę cudownej akcji, bohaterom.
Jeśli natomiast chodzi o zakończenie, które natychmiast wymusza na nas sięgnięcie po kolejną część, było niesamowite a przede wszystkim zaskakujące.

"Czasem trudno odróżnić odwagę od lekkomyślności" ~ Korona ze stali
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
54 rating(s).
3 comment(s).
2 helpful voted.
Korona ze stali może uwierać
2019/12/27
Your review
Na koniec zmagań o rękę księcia i tron Viterry kandydatki jadą w objazdową podróż po królestwie. Która zyska przyjaźń mieszkańców, która się pogrąży? I o co chodzi z Phillipem i Charlottą?

Uwaga, książka jest czwartym tomem, osoby nie czytające wcześniejszych, proszone są o zaprzestanie lektury recenzji. Mogę powiedzieć tyle, że każda część jest lepsza od poprzedniej, a wszelkie zarzuty, że to powielenie Rywalek, powinny zostać wywalone do kosza, bo ta seria może nie jest lepsza, ale zwyczajnie inna i powinna być oceniana w inny sposób. Już to stwierdzenie powinno przekonać przeciwników. A jak ktoś się wahał, zdecydowanie niech tego nie robi. Korona ze stali podnosi poziom i zdecydowanie wysuwa się na prowadzenie w tej serii.

W Koronie ze stali zostały już nieliczne kandydatki, nadal w tle, co jednak mi nie przeszkadzało tak, jak w poprzedniej części. Po prostu tyle się dzieje, że nie miałam czasu na to zwrócić uwagi. To nie jest nudne turnee, dziewczęta wiele się dowiadują o sobie, o młodzieńcach, ale też o zwykłym życiu ludzi. Owszem, trochę odświętnym, ale nie brakuje też rys i pęknięć, które widać coraz mocniej. Każdy rozdział dla mnie był nasycony niepokojem i coraz częściej miałam przeczucie, że nie tylko objazd królewskich miasteczek, ale i cały konkurs nie jest tylko tradycją, ale wygodną przykrywką. Jak starożytne "chleba i igrzysk" tak tu nowoczesne wybory księżnej zostały stworzone po to, by odwrócić uwagę od realnego niebezpieczeństwa i czegoś, co rodzina królewska chce ukryć. Autorka zwinnie wplata krótkie wydarzenia, malutkie szczegóły, które jedynie trochę zaburzają obraz idealnego świata, ale pozostają w pamięci i sieją ziarno niepewności.
Wszelkie mroczne tajemnice wagi państwowej przysłania jednak tajemnicze zachowanie Phillipa, który zachowuje się z jednej strony, jak rozkapryszony dzieciak, a z drugiej osoba pod ogromną presją i przymusem. Nie umiem go rozgryźć.
To tom, w którym dowiadujemy się, kto jest księciem. Nie brakuje tu też kolejnego złego wydarzenia z udziałem Tani. Wszytko to razem sprawia, że czytając, ma się coraz większy mętlik w głowie, niczego się nie rozumie i nawet teorie spiskowe nie chcą się pojawić w głowie. Bo o co może chodzić w idealnym, pokojowym królestwie chronionym przed złym światem pod kopułą? A jednak dzieje się źle. I przez to napięcie i milion pytań ta książka jest moją ulubioną i z ogromną chęcią i ciekawością sięgnęłam po kolejny tom. To już nie jest bajeczka o Kopciuszku. To pełna zagadek historia miłosna bez oczywistych szans na happy end, z dobrze zarysowaną polityczną intrygą sięgającą przeszłości. Dla mnie bomba.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: