Zamek z alabastru

Wtorek, 26 listopad 2019 268

W pałacu pozostało już tylko dwanaście dziewcząt, a tożsamość księcia nadal jest tajemnicą. Zasady gry są wciąż takie same, jednak Tatianie coraz trudniej akceptować powszechny brak skrupułów i egoizm kandydatek. Zresztą dla głównej bohaterki korona jest bez znaczenia. Jej serce, głuche na głos rozsądku, bije tylko dla jednego z młodzieńców. Czy to się zmieni, gdy Tania przypomni sobie, co zdarzyło się w noc deszczu meteorytów?

Odważne dziewczyny, wymagające zadania i aura tajemnicy stanowią o uroku tej historii, w której stawką jest nie tylko serce księcia!

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Zamek z alabastru
 • Autor: Valentina Fast
 • Gatunek: new adult
 • Tytuł Oryginału: Das Schloss aus Alabaster
 • Tłumaczenie: Miłosz Urban
 • Wydawnictwo: Media Rodzina
 • Cykl: Royal
 • Tom: 3
 • Data wydania: 2018-09-10
 • ISBN: 9788380084124
 • Liczba stron: 272
8.0/10 from 2 ratings.
Reviews (2)
18 rating(s).
1 comment(s).
2 helpful voted.
Kolejny tom tak samo cudowny jak poprzednie!
2020/02/10
Your review
W eliminacjach pozostało już tylko dwanaście dziewcząt. Dla każdej z nich jest to ogromna szansa na zmianę życia. Jedna rzecz jednak wciąż zostaje tajemnicą, który z chłopców jest prawdziwym księciem.
Konkurencja staje się coraz bardziej nie do zniesienia, kandydatki używają coraz to innych sztuczek i pomysłów, aby tylko zwrócić uwagę chłopców na siebie, nawet jeśli jest to kosztem reputacji innej współzawodniczki.
Tatiana ma dość wszystkiego co dzieję się wokół niej. Przede wszystkim dlatego, że dla głównej bohaterki nie liczy się tylko i wyłącznie korona. Nie chce jej tylko przez sam wzgląd na posiadanie, dziewczyna liczy na coś więcej niż władza, obowiązki i sława jakie będą spoczywać na jej barkach po otrzymaniu tytułu księżniczki.
Uczucie, które połączyło Tatianę i jednego z chłopców nie jest czymś, co może przydarzyć się każdemu. Jednak myśl o tym, iż jej zauroczenie nie jest odwzajemnione.
Mimo wszystko coś nie daje jej spokoju. Ta jedna noc, która zmieniła wiele w życiu głównej bohaterki. Wciąż jednak ma wrażenie, że deszcz meteorytów skrywa pod swoją nazwą coś więcej, coś co może okazać się niebezpieczne.

" Szczęście sprawia, że człowiek staje się piękniejszy" ~ Zamek z alabastru

Tak jak w przypadku poprzednich dwóch tomów, nie oczekiwałam zbyt wiele. Uważam, że jest to książka skierowana do młodszych czytelniczek w wieku 10-15 lat, które jeszcze żyją jeszcze w świecie, który kreuje Valentina Fast.
Kartki historii przemijają bardzo szybko, nie zauważyłam nawet, w którym momencie skończyłam czytać ten tytuł i od razu bez zastanowienia zabrałam się za kolejny tom, który czekał już na mnie w mojej osobistej biblioteczce.
Tak jak w przypadku poprzednich tomów styl pisania autorki pozostał lekki, przejrzysty i zrozumiały. Treść nie zawiera trudnych słów, które dla nastolatek mogłyby być niezrozumiałe. Dlatego jest to idealna lektura na spędzenie wolnego czasu, poza nauką.
Z każdą kolejną częścią główna bohaterka przypada mi do gustu coraz mocniej. Z następnymi wydarzeniami, w które była zamieszana Tatiana i jak sobie radziła ze wszystkimi problemami spowodowały moją ogromną sympatię do niej.
Bardzo piękne jest również to, że autorka przedstawiła prawdziwą przyjaźń między dwoma dziewczynami, które pomimo tego, że rywalizują w konkursie to, wspierają się na każdym kroku, trzymając za siebie kciuki podczas różnych zadań oraz eliminacji.
Mam nadzieję, że kolejne części przypadną mi do gustu w tym samym stopniu, lub bardziej, jak już te przeczytane.
Kiedy ma się za dużo dorosłych, poważnych spraw na głowie, warto usiąść w wygodnym fotelu, wziąć książkę i odpłynąć wraz z nią w inny świat, daleko od naszej rzeczywistości.

"Trenuję, żeby poprawić sobie samopoczucie i polepszyć samoocenę. Inaczej nabawię się tutaj jakiejś choroby psychicznej." ~ Zamek z alabastru
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
54 rating(s).
3 comment(s).
2 helpful voted.
Zamek z alabastru nie tak przyjazny, jak się zdaje
2019/11/26
Your review
Kolejne zadanie, kolejne wyzwania, ale dla Tatiany przestaje to mieć znaczenie, o ile kiedykolwiek miało. Ważniejsze są dla niej relacje między pozostałymi kandydatkami, tajemnice i wszystko, co się dzieje w pałacu, a co dziać się nie powinno.

Ten tom jest dużo lepszy od poprzedniego, dużo mroczniejszy, a tajemnica goni tajemnicę. Przynajmniej dla mnie, ale może też być tak, że zaczynam widzieć to, czego nie ma i tworzyć teorie spiskowe. Ale czy nie o to też chodzi w dobrej książce? Żeby pobudzała wyobraźnię? Zamek z alabastru mocno pobudził moją i nawet w nieszkodliwym zadaniu widzę drugie dno i tylko czekam, aż moje podejrzenia się potwierdzą. Tutaj też autorka mało uwagi poświęca zadaniu, ale akurat tutaj to jest plus, dzieją się inne rzeczy, a zadanie nie wymaga przygotowania. Jego dłuższe opisy tylko by irytowały, a tak zostawiają pola do popisu dla kandydatek, młodzieńców i okolicznych bohaterów. No właśnie. I tu niestety minus tej książki. Oczywiście, że historia skupia się wokół czterech potencjalnych książąt i ich wybranek oraz wokół lawirującej gdzieś pomiędzy Tatiany. Jednak w tle powinny istnieć jakieś inne kandydatki. Te jednak nawet tła nie tworzą, czasem są wspomniane z imienia, ale dla mnie pojawiają się, jak z sufitu, bo wcześniej przez kilkadziesiąt stron nie ma o nich ani słowa. I tu trochę kuleje wersja Tani, że dziewczyny są niemiłe, egoistyczne i wredne, bo ona sama nie interesuje się nikim, poza kilkoma najwyżej plasującymi się dziewczynami. Wiem, że w książce nie można się skupić na każdym, ale kilka zdań o każdej co jakiś czas naprawdę by wystarczyło, by nie robić potem z nich sztucznego, zupełnie nijakiego tła, które się stawia, jak akurat autorka sobie o tym przypomni.
Mimo tego jednego potknięcia uważam, że seria się rozwija, Tania zyskuje z tomu na tom, niektórzy tracą, zyskują i tworzą mętlik w głowie. To już nie zwykła bajeczka dal grzecznych dziewczynek, zaczyna się kawał dobrej szpiegowskiej książki z wątkami politycznymi. Jestem bardzo ciekawa dalszego ciągu szczególnie, że kolejny tom zapowiada ogłoszenie, kto jest księciem, a przed nami jeszcze dwa kolejne. Co też autorka wymyśliła? Co stanie się pod kopułą? Mam nadzieję, że będziecie to śledzić wraz ze mną. Może nie z zapartym tchem, ale nieukrywaną przyjemnością.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: