Światło Księżyca

Piątek, 08 listopad 2019 23

W świetle księżyca miłość chodzi własnymi ścieżkami.

Miłośniczka kryminałów Birdie Lindberg ma osiemnaście lat i naprawdę wybujałą wyobraźnię. Wychowana przez surowych dziadków ucieka w świat fantazji, w którym gra dzielnego detektywa – każdy nieznajomy jest podejrzany. Jednak w realu Birdie pozwala sobie na chwilę zapomnienia z… obcym chłopakiem! A potem chce zapaść się pod ziemię. Zwłaszcza że kiedy w wakacje podejmuje pracę jako recepcjonistka w hotelu, okazuje się, że obcy chłopak nie jest już taki obcy…

Birdie ma jednak nadzieję, że z introwertycznej marzycielki przemieni się w odważną zdobywczynię świata, a sympatyczny Daniel Aoki zgłosi się na ochotnika, by zostać jej przewodnikiem. Chłopak pracuje na tej samej nocnej zmianie co Birdie i każdego ranka wysiaduje na nabrzeżu przy jej ulubionej knajpce. Daniel podziela również jej apetyt na intrygę – natknął się nawet na prawdziwą sensację: słynny, zachowujący anonimowość autor bestsellerów – nigdy wcześniej niewidywany publicznie – potajemnie spotyka się z kimś w ich hotelu.

Aby wyśledzić, co ukrywa pisarz, Birdie musi wyjść ze swojej skorupy… odkrywając, że najbardziej zawikłanym rebusem ze wszystkich mogą być jej uczucia do nieuchwytnej zagadki, jaką jest Daniel.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Światło Księżyca
 • Autor: Jenn Bennett
 • Gatunek: new adult
 • Tytuł Oryginału: Serious Moonlight
 • Tłumaczenie: Izabella Mazurek
 • Wydawnictwo: Iuvi
 • Data wydania: 2019-10-16
 • ISBN: 9788379660551
 • Liczba stron: 4000
9.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
18 rating(s).
4 comment(s).
Recenzja oficjalna.
2019/11/08
Your review
Jenn Bennett wraca z kolejną książką. Jej poprzednia – „Z głową w gwiazdach” bardzo mi się podobała, dlatego z wielką chęcią zabrałam się za czytanie „Światła księżyc”. Czy miło spędziłam czas podczas czytania i czy warto ją przeczytać? O tym napiszę w dalszej części recenzji.
Birdie Lindberg to osiemnastoletnia wielbicielka kryminałów. Właśnie rozpoczyna swoją pierwszą pracę w hotelu w recepcji na nocnej zmianie. Liczy na to, że przeżyje tam swoją wielka kryminalną przygodę. I tu pojawia się Daniel Aoki, który natrafił na ślad sensacji. Słynny anonimowy autor bestsellerów potajemnie spotyka się z kimś w hotelu, w którym razem pracują. Czy parze samozwańczych detektywów uda się rozwiązać zagadkę? Czy z ich relacji może wyniknąć coś więcej? Tego musicie przekonać się sami.
Oceniając książkę, nie mam tak właściwie co do czego się przyczepić. Autorka w lekki sposób przedstawiła dość ważne zagadnienia, jakimi są dorastanie, pierwsza miłość i pożądanie za marzeniami. Pokazała, że chociaż czasami trudno połączyć szarą, codzienną rzeczywistość z marzeniami, warto o nie walczyć.
Bohaterowie książki to młodzi ludzie, którzy dopiero wkraczają w dorosłość, jednak mają już pewien bagaż doświadczeń. Daniel, nigdy nie poznał ojca i w niefortunnym wypadku stracił słuch w jednym uchu. Birdie straciła matkę w bardzo młodym wieku, później była wychowywana przez dziadków, którzy dość mocno jej pilnowali, ma też pewne problemy ze zdrowiem. Starają się oni jednak podążać za marzeniami i choć nie zawsze są przekonani co do przyszłości, starają się dawać z siebie wszystko.
Sama historia jest ciekawa. To kim, okazał się tajemniczy autor książek, zupełnie mnie zaskoczyło. Nie spodziewałam się takiego zakończenia.
„Światło księżyca” czyta się bardzo szybko. Książa napisana jest lekkim językiem. Wszyscy bohaterowie są dobrze wykreowani i zdobywają sympatię od pierwszej strony i to nie tylko główni bohaterowie, ale też i ci drugoplanowi jak ciotka i dziadek Birdie. Zakończenie też powinno zadowolić każdego. Warto również zwrócić uwagę na okładkę. Bardzo lubię, gdy związana jest ona z treścią. A tutaj mamy parę głównych bohaterów, jak i samochód, który odgrywa pewną rolę w całej historii. Podsumowując, książkę jest warta polecenia.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: