Chmura

Piątek, 01 listopad 2019 34

Paraliżująco realistyczny, porywający thriller dla młodzieży.

Emma chyba się zakochała. Nikt nie rozumie jej tak dobrze jak poznany online Paul. Choć jeszcze nigdy nie spotkali się w realu, w sieci dzielą się najskrytszymi tajemnicami. Chłopak ma dla dziewczyny mnóstwo niespodzianek, które jest w stanie urzeczywistnić jednym kliknięciem. Problem w tym, że każda najmniejsza przysługa zaczyna niebezpiecznie przypominać osaczanie dziewczyny...

Czy dla Paula Emma jest jedynym oknem na świat? Dlaczego chłopak nie chce się z nią spotkać? Co przed nią ukrywa?

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Chmura
 • Autor: Claudia Pietschmann
 • Gatunek: thriller
 • Tytuł Oryginału: Cloud
 • Tłumaczenie: Iwona Mączka
 • Wydawnictwo: Media Rodzina
 • Data wydania: 2019-10-16
 • ISBN: 9788380086456
 • Liczba stron: 400
7.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
18 rating(s).
4 comment(s).
Recenzja oficjalna.
2019/11/01
Your review
Czy bezpiecznie jest zdobywać przyjaciół w sieci? Czy warto zdawać się we wszystkim na technologię? Na te pytania w trochę przerysowany sposób odpowiada książka Chmura Claudii Pietschmann.
Emma jest nastolatką, która niedawno w tragicznym wypadku straciła młodszego brata. Ta tragedia zmieniła życie jej i jej rodziców, którzy postanawiają wyprowadzić się do super nowoczesnego domu, gdzie wszystko zarządzane jest zdalnie. Emma nie jest zachwycona z nowego domu, nic jej się w nim nie podoba, nie może się też pogodzić z odejściem brata. Odsuwa od siebie wszystkich najbliższych. Pewnego dnia rozpoczyna znajomość z tajemniczym chłopakiem. Z początku tylko z nim pisze, potem rozmawia, aż w końcu postanawia się z nim spotkać. Jednak to spotkanie nie skończy się tak jak, to sobie zaplanowała, a w jej życiu zaczynają się dziać dziwne rzeczy.
Książka Chmura, bardzo dobrze pokazuje, że umieszczanie wszystkiego w sieci nie jest dobre. Każda nasza aktywność pozostawia po sobie ślad. Zdawanie się we wszystkim na technologię jest bardzo łatwe i przyjemne, dzięki technologii można zaoszczędzić dużo czasu. Jednak co może się stać, gdy dostęp do tego będzie miała osoba trzecia. O tym właśnie przekonała się Emma, która dosyć nierozważnie nagrała swój dzień, Paulowi, nowo poznanemu chłopakowi, który nie jest osobą, za którą główna bohaterka go miała.
Na co dzień umieszczamy bardzo dużo różnych zdjęć, z myślą, że przecież tak dużo na nich nie widać, tylko kawałek pokoju, biurka czy telefonu, ale czy na pewno tylko to widać? Często, aby się pochwalić, wiele osób zaznacza gdzie, aktualnie jest, co planuje, gdzie jedzie. A na takie informacje tylko czekają potencjalni przestępcy. Dobrze by się było zastanowić czy nie ograniczyć trochę swojej aktywności w sieci, a zamiast tego może warto by było skupić się na realnych znajomych. Właśnie taka refleksja nachodzi czytelnika po przeczytaniu Chmury.
Chociaż książka liczy sobie prawie 400 stron, czyta się ją bardzo szybko. Napisana jest przystępnym językiem. Nie ma w niej niepotrzebnych opisów. Chmura łączy w sobie wiele gatunków. Jest tutaj romans, tragedia, tajemnica, pod koniec poczucie zagrożenia. Bardzo lubię, gdy okładka i tytuł książki dokładnie odzwierciedla to, o czym przeczytamy w środku, a w przypadku Chmury tak właśnie jest. Zdecydowanie jest to książka warta przeczytania i dla młodzieży i dla tych starszych.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: