Magia Cierni

Piątek, 18 październik 2019 189

Wszyscy czarodzieje są źli. Elisabeth wie o tym od dawna. Wychowana przez obcych ludzi w jednej z Wielkich Bibliotek Austermeer, dorastała w otoczeniu grymuarów – istot szepczących na półkach i drżących w żelaznych okowach, gotowych przemienić się w potwory z tuszu i skóry, jeśli tylko ktoś je sprowokuje. Dziewczyna ma nadzieję, że kiedyś dołączy do strażników strzegących królestwa przed ich mocą.

Tymczasem w wyniku sabotażu w bibliotece najbardziej niebezpieczny grymuar wydostaje się na wolność. Elisabeth, chcąc ratować sytuację, wpada w kłopoty. Gdy zostaje zamieszana w zbrodnię, musi opuścić bibliotekę i udać się do stolicy, aby tam stanąć przed wymiarem sprawiedliwości. Nie może liczyć na niczyją pomoc. Jedynym wyjściem jest zwrócenie się do jej największego wroga – czarodzieja Nathaniela Thornema.

Wkrótce Elisabeth zda sobie sprawę, że stała się częścią konfliktu trwającego od wieków, a zagłada grozi nie tylko Wielkim Bibliotekom, lecz także całemu światu. Stopniowo zaczyna podawać w wątpliwość wszystko, czego ją uczono o czarodziejach, o ukochanych bibliotekach, a nawet o samej sobie. Ma bowiem moc, o której nie miała pojęcia.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Magia Cierni
 • Autor: Margaret Rogerson
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: Sorcery of Thorns
 • Tłumaczenie: Marta Slońska
 • Wydawnictwo: NieZwykłe
 • Data wydania: 2019-09-18
 • ISBN: 9788381780896
 • Liczba stron: 561
9.9/10 from 1 ratings.
Photos (1)
Reviews (1)
23 rating(s).
4 comment(s).
Recenzja oficjalna.
2019/10/18
Your review
Jeszcze przed Polską premierą o książce słyszałam dużo dobrych opinii. Dlatego miałam wobec niej spore oczekiwania. Na szczęście się nie rozczarowałam i podczas czytania spędziłam bardzo miło czas, ale od początku.
Wychowana w Wielkiej Bibliotece Elisabeth, od zawsze słyszała, że wszyscy czarodzieje są źli. Niestety w wyniku sabotażu w bibliotece, niebezpieczny grymuar wydostaje się na wolność, a Elisabeth chcąc zapobiec katastrofie, niszczy potwora. Niestety to właśnie Elisabeth zostaje posądzona o dokonanie zbrodni i musi stanąć przed wymiarem sprawiedliwości. Na miejsce sądu ma ją doprowadzić jej wróg – czarodziej Nathaniel Thorn. Czy stanie się on jej przyjacielem, a może i kimś więcej? Czy sabotaż okaże się częścią jakiegoś większego planu? Czy świat czeka zagłada? Tego każdy musi przekonać się sam.
Magia cierni wciąga od pierwszej strony. Nie nudziłam się nawet przez chwilę. Akcja cały czas idzie do przodu. Co prawa nie ma w niej samych walk, ale nawet te chwile spokoju wcale nie spowalniały książki. Wszystkiego było w sam raz. Co najważniejsze w książce nie ma zbyt długich opisów, czy monologów. To, co musiało być opisane, zostało przedstawione w minimalistyczny sposób. Nie znaczy to jednak, że nie poznajemy przez to świata czy bohaterów.
W Magii cierni nie musimy długo czekać, żeby dowiedzieć się, kto jest złym bohaterem. Dość szybko zostaje to ujawnione. Większość książki polega na szukaniu przyczyny, dlaczego ta zła osoba, robi to, co robi i jak można ją powstrzymać.
Plusem książki są dobrze wykreowani bohaterowie. Główna bohaterka nie irytuje swoim zachowaniem, a Nathaniel i Silas na pewnie zdobędą sympatię każdego. Moją zdobyli.
Z reguły nie lubię otwartych zakończeń, ale tutaj mi ono pasowało. Ponieważ została pozostawiona otwarta furtka na kontynuację. Magia cierni jest to świetna książka pełna magii, przygody, a i fani romansu znajdą coś dla siebie. Czekam na kolejne książki autorki.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: