Księżniczka i fangirl

Poniedziałek, 07 październik 2019 230

Niesamowita autorka Geekerelli powraca z historią, która zapiera dech w piersi!

Nikt nie broni ulubionego uniwersum tak zaciekle jak fandom! Imogen Lovelace to pozornie zwykła dziewczyna, która podejmie się niemożliwej misji. Ta szalona fangirl zrobi wszystko, by uratować swoją ulubioną postać, księżniczkę Amarę, przed uśmierceniem jej w ukochanej serii filmowej.

Po epickiej Geekerelli przyszedł czas na nową fanowską baśń, w której przyjaciele staną się wrogami, wrogowie sprzymierzeńcami, a w międzyczasie wybuchnie płomienny romans. Tylko jak odnaleźć się w całym tym bałaganie, skoro właśnie wypłynął do sieci scenariusz sequela Starfield?

Poznaj porywającą opowieść o "Księciu i żebraku" w zupełnie nowej odsłonie. Wejdź do świata fandomu i poczuj magnetyzującą siłę wciągającej kosmicznej podróży.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Księżniczka i fangirl
 • Autor: Ashley Poston
 • Gatunek: new adult
 • Tytuł Oryginału: The Princess and the Fangirl
 • Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik
 • Wydawnictwo: We Need YA
 • Cykl: Starfield
 • Tom: 2
 • Data wydania: 2019-09-18
 • ISBN: 9788366381049
 • Liczba stron: 356
7.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
23 rating(s).
4 comment(s).
Recenzja oficjalna.
2019/10/09
Your review
Księżniczka i fangirl – nowa żeńska odsłona Księcia i żebraka. Czy dwie z pozoru różne bohaterki będą w stanie się porozumieć?
Jessica Stone odtwórczyni roli księżniczki Amary, marzy tylko o tym, żeby jej postać na zawsze pozostała martwa. W ogóle nie rozumie zachwytu nad Starfield. Fandom ją przeraża, ma dość ciągłej krytyki, pragnie znowu grać w ambitnych filmach.
Imogen Lovelace, fangirl, która pragnie uratować swoją ulubioną postać z filmu Starfield – Amarę. Tworzy akcję, w której zbiera podpisy, żeby przywrócić księżniczce życie. Jednak cała akcja, nie ma na celu, tylko uratowanie ulubionej postaci. Imogen chce dzięki niej udowodnić coś sobie i innym.
Gdy, do sieci wypływa scenariusz sequela Starfield, Jessica i Imogen będą musiały zacząć ze sobą współpracować.
Ashley Poston wraca z kolejną nową odsłoną bajki. Tym razem postawiła na mniej znaną bajkę, jaką jest Książę i żebrak. Książka co prawda nie zachwyca tak jak Geekerella, jednak ma swoje plusy.
W Księżniczce i fangirl jest delikatny wątek romantyczny. Cała akacja książki rozgrywa się raptem w ciągu kilku dni, więc nie czuć wyraźnej chemii między bohaterami, romans dopiero zaczyna się rozwijać. Nie jest do końca powiedziane, jak potoczą się losy bohaterów. Czy ich związki przetrwają, czy może jednak nie? To czytelnik musi dopowiedzieć sobie sam. (No, chyba że autorka napisze kolejną książkę ze świata Starfield).
Główne bohaterki z pozoru wydają się swoimi kompletnymi przeciwieństwami. Jessica, jest sławną aktorką, ma wszystko, co chce, a Imogen jest zwyczajną nastolatką. Jednak często pierwsze wrażenie jest mylne. Jessica zmaga się z codziennym hejtem. Ma wiele kompleksów, boi się tego, że kiedyś zostanie zapomniana, nie widzi tego, że ma rzeszę oddanych fanów i przyjaciół. Imogen, żyje w cieniu młodszego brata, uważa, że do niczego się nie nadaje, ale jest to tylko jej wyobrażenie. Książka bardzo dobrze ukazuje, że każdy z nas zmaga się z problemami, ale nie należy widzieć tylko ich, ważne jest, żeby szukać pozytywów i otwierać się na innych. Autorka w tej części bardzo skupiła się na aspekcie psychologicznym bohaterów.
Co do samej fabuły miałabym do niej zastrzeżenia. Niby jest skandal, szukanie sprawcy, ale przez małą chemię w relacjach bohaterów, historia nie wciąga aż tak bardzo. Jednak przez bardzo lekki styl autorki, książkę czyta się bardzo szybko. Dlatego jest idealna na jeden, góra dwa wieczory.
Księżniczka i fangirl to książka, dobra, ale nie bardzo dobra. Zabrakło mi w niej wyjaśnienia wszystkich wątków jak np. dlaczego osoba, która upubliczniła scenariusz, to zrobiła, czy jak potoczyły się losy bohaterek.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: