Złota dziewczyna

Piątek, 16 sierpień 2019 187

Lark Kingsley ma idealną rodzinę, idealną przyszłość, idealne życie. Spadkobierczyni jubilerskiej fortuny, królowa Manhattanu. Jednak nagle wydarza się coś złego. Lark znika bez śladu. Raven Ferragamo rozpoczyna nowe życie. Bierze roczny urlop po szkole średniej i przeprowadza się do Waszyngtonu. Zerwanie z przeszłością sprawia, że Raven czuje się lepiej, niż się spodziewała. Po raz pierwszy naprawdę czuje, że wszystko jest możliwe. Gdy poszukiwania dziedziczki fortuny przybierają na sile, w ręce Raven wpada pamiętnik Lark. Dziewczyna zostaje wciągnięta w mroczne tajemnice, znajduje rozpaczliwe prośby o pomoc. Nagle znajduje się w labiryncie pełnym tajemnic.

Obie dziewczyny pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Okazuje się, że łączy je więcej, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić.

Co stało się z Lark? Dlaczego prowadziła ukryte życie? Czy Raven znajdzie odpowiedzi, zanim również stanie się ofiarą?

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Złota dziewczyna
 • Autor: Sophie Davis
 • Gatunek: literatura młodzieżowa
 • Tytuł Oryginału: Fragile Facade
 • Tłumaczenie: Edyta Świerczyńska
 • Wydawnictwo: Kobiece
 • Cykl: Tajemnice
 • Tom: 1
 • Data wydania: 2019-07-24
 • ISBN: 9788366338388
 • Liczba stron: 296
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
21 rating(s).
4 comment(s).
Recenzja oficjalna.
2019/08/16
Your review
Złota dziewczyna Sophie Davis zachęciła mnie do siebie swoim opisem. Liczyłam na coś co mnie wciągnie i przy czym miło spędzę czas. Czy moje nadzieje zostały spełnione? Zdecydowanie tak, a nawet dostałam więcej niż myślałam.
Lark Kingsley ma, wydawać by się mogło idealne życie, bogactwo, przyjaciół, chłopaka. Jednak nagle znika bez śladu.
Raven Ferragama pragnąc wyrwać się z małego miasteczka, przeprowadza się do Waszyngtonu. Podczas przeprowadzi, w samochodzie znajduje tajemniczy dziennik, którego właścicielką okazuje się zaginiona Lara, która przed zaginięciem pozostawiła po sobie pewne wskazówki. Raven zaczyna podejrzewać, że za zniknięciem dziedziczki fortuny kryje się coś więcej. Czy główna bohaterka odważy się podjąć niebezpieczną grę? Czy dwie zupełnie różne osoby może coś łączyć?
Książka wciąga już od pierwszej strony, akcja nie zwalnia nawet na minutę. Poszlaki pozostawione przez Lark są bardzo interesujące. Złota dziewczyna napisana jest bardzo przyjemnym językiem. Autorki (Sophie Davis to pseudonim dwóch przyjaciółek) nie używają jakiegoś wyszukanego języka czy dziwnego slangu, nie ma też długich, mało potrzebnych opisów. Co zaliczam na plus. Historię poznajemy oczami Lark i Raven.
Mam wrażenie, że autorki głównie skupiły się na Lark, poznajemy jej przeszłość, znajomych, rodzinę, jej marzenia i plany, przynajmniej niektóre. Dzięki temu wiemy, jakie miała relacje z osobami ze swojego otoczenia. Za to o Raven nie wiemy za dużo. Wiemy tylko, że po skończeniu szkoły przeprowadziła się z małego miasteczka w Pensylwanii i zanim rozpocznie studia, chce trochę popracować i to w sumie wszystko, a szkoda, bo to właśnie ona ma rozwiązać tajemnicze zniknięcie Lark.
Poza Lark i Raven dość ważnymi postaciami są Blake, chłopak Lark i Asher, młody student, który pomaga Raven rozwiązać tajemnicę zaginięcia Lark.
Tom pierwszy serii (seria ma liczyć sobie 3 tomy) nie daje nam dużo odpowiedzi, a nawet więcej, końcówka, która jest bardzo zaskakująca, pozostawia kolejne pytania bez rozwiązania.
Podsumowując Złota dziewczyna, jest książką, którą bez żadnych wyrzutów sumienia mogę polecić. Jest to książka, przy której trudno się nudzić, cała historia jest bardzo oryginalna, jest delikatny wątek romantyczny, wciągająca intryga. A zakończenie sprawia, że chciałoby się mieć kolejny tom na już. Liczy, że wydawnictwo dość szybko go wyda.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: