Szalony mag

Wtorek, 11 czerwiec 2019 96

Evah podejmuje dalsze wysiłki, aby odnaleźć gniazdo Żelaznego Kruka, jednak droga do celu jest jeszcze długa i najeżona przeciwnościami.

Nasz bohater zyskuje nowych towarzyszy – tajemniczego katowskiego mistrza, równie tajemniczą dziewczynę oraz brata samego księcia Berwen. Oczywiście, podróżuje z nim nadal Grzywa, który chociaż nie jest już ścigany przez ludzi Trupa, nie potrafi jednak opuścić przyjaciela.

Czy Szalony Mag, którego Evah musi odnaleźć, aby wydobyć zeń prawdę o kryjówce Żelaznego Kruka będzie skłonny do współpracy? To akurat wydaje się bardzo wątpliwe. Tak czy inaczej, przed spotkaniem z magiem, wędrowców czekają jeszcze liczne przygody i ale też śmiertelne zagrożenia, jak chociażby zamieszkujące Lasy Kerenu istoty rodem z koszmaru.

Drugi tom trylogii, autorstwa znanego pisarza Rafała Dębskiego. Pierwszy tom zyskał wiele znakomitych recenzji, kolejny ukaże się jesienią 2019.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Szalony mag
 • Autor: Rafał Dębski
 • Gatunek: fantasy
 • Wydawnictwo: Jaguar
 • Cykl: Żelazny Kruk
 • Tom: 2
 • Data wydania: 2019-04-24
 • ISBN: 9788376867762
 • Liczba stron: 312
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
36 rating(s).
3 comment(s).
2 helpful voted.
Szalony mag czeka
2019/06/11
Your review
Evah nie ma pojęcia, jak wydostać się z niewoli, nie ma też pojęcia co będzie, gdy stanie przed obliczem księcia. Ma za to ogromny żal do Szatriego i niesłabnącą chęć znalezienia gniazda Żelaznego Kruka. Czy mu się uda?W książkach fantasy nie ma niczego pewnego. Wszystko może się zmienić nagle i niekoniecznie spodziewanie. I właśnie to jest w nich najlepsze, a Rafał Dębki wykorzystuje każdą okazję, by czytelnika okręcić i pokazać wszystko w nowym świetle. Bardzo podobają mi się nowi bohaterowie, niby tacy przewidywalni, wręcz sztampowi, a jednak okazuje się, że coś w nich tkwi, gdzieś głęboko, a czasem tuż pod wykreowanym wizerunkiem. Można ich odkrywać, poznawać ich kolejne warstwy, a mimo to przyjdzie moment, że i tak zaskoczą. W tym tomie pojawia się kilka nowych twarzy, każda sympatyczna, ale ja, jak zwykle musiałam pokochać kogoś, kto zdecydowanie nie uchodzi za milutkiego. Pokochałam mistrza małodobrego. Z jego strojem, wiedzą, tajemnicami, ukrywanymi prawdami i niedopowiedzeniami. Dawno żaden bohater tak bardzo nie skradł mojego serca i... ciekawości. Ale to też jest silna cecha autora. Potrafi rozbudzić ciekawość do granic możliwości i tak ją podtrzymywać.

Kolejnym niezaprzeczalnym plusem jest fakt, że bohater nadal nie dostaje magicznych mocy, by zbawić świat. Może polegać tyko na własnym rozumie, rozsądku, przeczuciom i na przyjaciołach. Evah z każdą chwilą dorasta, ciągle coś się w nim zmienia, dostrzega swoje dobre strony, uczy się wierzyć w swoje możliwości, ale też uczy się pokory. To opowieść o odwadze, przyjaźni i poświęceniu. O przyjaźni trudnej, bo każdy z wędrowców, no, może prócz Mavarena, który jest dość prostą postacią, choć kto wie, co będzie dalej, coś ukrywa. Mamy tajemniczą dziewczynę z mroczną przeszłością, kata z jeszcze większą ilością tajemnic, wręcz z nich utkanego i dwójkę chłopców, z których autor może wydobyć wszystko, bo jeszcze nie są do końca ukształtowani. No i Szalonego Maga, kolejna zagadka. Bardzo smakowita mieszanka, która w miarę delektowania się powoduje jeszcze większe pragnienie.

Zabawna, lekka, a jednak z głębszym przesłaniem kryjącym się nie tylko w ludowych lub wymyślanych na podorędziu mądrościach Evaha.Czy książka ma jakieś wady? Tak. Za szybko się skończyła, a na kolejny tom i rozwiązanie wszystkich zagadek, które mam w głowie, obalenie lub potwierdzenie hipotez trzeba będzie czekać. A moja ciekawość jest rozbudzona do granic możliwości. Polecam po przeczytaniu pierwszego tomu, są nierozerwalną całością.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: