Begin Again

Piątek, 12 kwiecień 2019 47

Pierwszy tom trylogii ze szczytów europejskich list bestsellerów.

Allie z ulgą porzuca dotychczasowe życie i rozpoczyna studia w obcym mieście. Poszukując mieszkania do wynajęcia, puka do drzwi Kadena. Początkowa rezerwa zmienia się w wielką namiętność, jednak na drodze do szczęścia staje niełatwa przeszłość bohaterów.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Begin Again
 • Autor: Mona Kasten
 • Gatunek: new adult
 • Tytuł Oryginału: Begin Again
 • Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
 • Wydawnictwo: Jaguar
 • Cykl: Begin Again
 • Tom: 1
 • Data wydania: 2018-02-28
 • ISBN: 9788376866550
 • Liczba stron: 504
9.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
9 rating(s).
2 helpful voted.
Oficjalna recenzja
2019/05/05
Your review
"Zasady są po to, aby je łamać" można by powiedzieć, że właśnie tak twierdzi Allie, bo dlaczego łamałaby każdą, która zostanie ustanowiona przez Kadena?
Nowe miasto pozwala na to, aby zacząć wszystko od początku. Nowe życie, nowi znajomi, nowa codzienność. Główna bohaterka mogła zyskać takie życie w Woodshill, gdzie już niebawem miała rozpocząć studia.
Brak znajomych w nowym mieście ma swoje plusy i minusy. Allie musi wynająć mieszkanie wraz z pewnym swoich racji Kadenem, który jest jednym z najprzystojniejszych mężczyzn jakiego kiedykolwiek widziała, ale jego codzienny widok wprawia ją w zakłopotanie, gdyż ten człowiek potrafi być niemiłosiernie irytujący, co nie polepsza jej sytuacji w przypadku mieszkania z nim.
Kiedy dziewczyna poznaje listę zasad obowiązujących w nowym mieszkaniu doznaje szoku, szczególnie, gdy czyta jedną z nich: "Między nami nigdy do niczego nie dojdzie".
Jednak nie wszystko jest takie na jakie się kreuje. Po pewnym czasie dostrzegamy coś inaczej niż za pierwszym razem.
Z każdym dniem jednak poznaje go coraz lepiej, co wpływa na ich relacje... Siła przyciągania jest coraz większa... a zasady są po to, aby je łamać, prawda?
"Jestem pewna, że ludzie często postrzegają cię jako kogoś innego, niż jesteś. Ludzie mają skłonność do wyciągania pochopnych wniosków" ~ Begin again
Kolejna nieprzeciętna historia młodej, prawdziwej miłości, która aby mogła zaistnieć musi przejść przez różne wzloty i upadki, które często nie mieszczą się w głowie dorosłych lubi. Bo przecież rodzice zawsze twierdzą "dziecko, jakie ty możesz mieć problemy?". nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że gdyby byli na miejscu swoich pociech, nie wiem czy daliby rade psychicznie wytrzymać.
Walka z przeszłością, która nie chce rozluźnić węzłów, które stworzyła, o wolność, której tak nieustannie, każdy młody człowiek pragnie, o miłość, bo jest wszystkim czego tak naprawdę potrzebujemy w życiu. O tym właśnie jest ta książce - o potyczce młodych ludzi.
Niecierpliwie czekałam, kiedy główni bohaterowie dopuszczą do siebie wiadomość, iż głupie zasady tak naprawdę ich nie obowiązują. Że nie da się dzielić z drugą osobą codzienności nic do niej nie czując, nie da się po prostu wyłączyć emocji...
Na pozór różni bohaterowie po głębszym poznaniu wcale tacy nie są, oboje usilnie pragną jednego - stabilności jaką może dać tylko i wyłącznie ta druga osoba.
Nie brakuje tu scen, w których jedyne co można zrobić to zacząć się śmiać, w innym można jedynie płakać, a jeszcze w innych nie wiadomo jak czytelnik powinien się zachować, bo jednocześnie chce krzyczeć i uśmiechać się.
Ta historia owszem, jest nieco schematyczną i przewidywalną młodzieżówką, ale ma w sobie coś, co sprawia, że czytanie jej staje się przyjemnością i wprost żal rozstawać się z Allie, Kadenem i ich przyjaciółmi.
Żałuję, iż Allie i Kaden skończyli swoją opowieść, ale z drugiej strony cieszę się, że możemy w kolejnych częściach poznać bieg zdarzeń innej miłości.
Liczę jednak na to, że kolejne tomy będą zawierały chociaż odrobinkę informacji o bohaterach z tej części.
"W wędrówce chodzi głównie o to, żeby zapomnieć o wszystkim, oczyścić umysł. A do tego nie potrzebujesz ani portfela, ani komórki. Że już nie wspomnę o tych innych rzeczach" ~ Begin again
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: