Droga pod Pękniętym Niebem

Wtorek, 19 marzec 2019 114

Dalsze losy bohaterów I tomu trylogii czyli "Domu pod Pękniętym Niebem".

Heather opuszcza Dom pod Pękniętym Niebem. Chce nie tylko odnaleźć Nolana, ale także rozwikłać tajemnicę Końca Świata. W trakcie podróży prowadzi dziennik, w którym opisuje nowych Odmienionych, a także spotkanych Ocalałych. Zarówno pierwsi, jak i drudzy stają się ciekawymi okazami do obserwacji – okazuje się, że skutki Końca Świata są inaczej odczuwalne w różnych rejonach. Odmienieni są bardziej agresywni, a Ocaleli w inny sposób korzystają z łask Matki Natury.

Od pewnego momentu towarzyszyć jej będzie spotkany na drodze pies – Mufka. Kiedy sprawy obiorą zły kierunek, to właśnie Mufka zaniesie pamiętnik Heather do Domu pod Pękniętym Niebem, dzięki czemu Marcus, Wendy i Casey będą mogli zorganizować wyprawę ratunkową, posiłkując się jej enigmatycznymi wpisami.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Droga pod Pękniętym Niebem
 • Autor: Marcin Mortka
 • Gatunek: thriller
 • Wydawnictwo: Zielona Sowa
 • Cykl: Dom pod Pękniętym Niebem
 • Tom: 2
 • Data wydania: 2014-05-02
 • ISBN: 9788378958543
 • Liczba stron: 240
9.0/10 from 1 ratings.
Photos (1)
Reviews (1)
30 rating(s).
3 comment(s).
2 helpful voted.
Szukając prawdy
2019/03/19
Your review
Heather opuszcza Dom pod pękniętym niebem, by poszukać Nolana, odpowiedzi, co się tak naprawdę stało i być może innych ludzi. Zdaje się, że to wyprawa samobójcza, ale polega na swoim darze, który pomaga tłumić agresję u Odmienionych. Gorzej, bo im dalej w kraj, tym Odmienieni są bardziej agresywni.

Tym razem do lektury usiadłam w biały dzień, przy bawiących się dzieciach i z pogrzebaczem pod ręką. Nie pomogło. Bałam się, jak nie wiem co, co chwilę patrzyłam w szarzejący za oknem świat z uczuciem dziwnego niepokoju przechodzącego w lęk. Dopiero po chwili zorientowałam się, że nie chodzi o nic innego, a o czytaną książkę. To chyba wystarczająca rekomendacja, jeśli chodzi o klimat? Każda karta, każde zdanie podtrzymuje uczucie napięcia i przeświadczenia, że zaraz coś wyskoczy i napadnie bohaterów. Dodam, że często to przeczucie było prawdziwe, choć nie zawszy wyskakujący był wrogiem.

Po kolejnym tomie, który połknęłam w jeden wieczór, nadal mam więcej pytań, niż odpowiedzi. Akcja wyraźnie się zagęszcza, jedna teoria spiskowa goni drugą, jeszcze mniej realną, zahacza o kosmitów, rząd, ale obala Matkę Naturę, a przynajmniej mocno poddaje ją w wątpliwość. Sama nie mam żadnej teorii, autor tak mną zakręcił, że już niczego nie wiem, oprócz tego, że boję się, jakbym tam sama była. A jest czego, bo znajdowani ludzie nie zawsze są przyjaźni i dobrze nastawieni, zarówno do Odmienionych, jak i do reszty świata. Wiara Heather zostaje mocno zachwiana, a jednak brnie dalej, ciągnięta po części wyznaczonym sobie kierunkiem, a po części przez psa, którego spotkała w jednym z gospodarstw. I ta kudłata psina jest największą zagadką tego tomu, ja jednak mam nadzieję, graniczącą z pewnością, że taki psi bohater gdzieś tam żyje.

https://wsrodszelestukartek.blogspot.com/
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: