Ekranizacje

Ekranizacje

Friday, 12 January 2018 17:16

Filmowy finał "Więźnia Labiryntu" jeszcze w styczniu!

Written by

W spektakularnym finale epickiej sagi o „Więźniu labiryntu” Thomas staje na czele grupy zbiegłych Streferów, którzy wyruszają z ostateczną misją.

Tuesday, 09 January 2018 01:25

Mary Poppins powraca w wielkim stylu!

Written by

Mary Poppins Powraca to amerykański musical fantasty, który ma ukazać się jeszcze w 2018 roku. Film powstał w reżyserii Roba Marshalla, scenariusz napisał David Magee. Film jest sequelem wersji Mary Poppins z 1964 roku. Grają w nim gwiazdy takie jak: Emily Blunt, Lin-Manuel Miranda, Ben Whishaw, Emily Mortimer, Pixie Davies, Joel Dawson, Nathanael Saleh, Julie Walters, Colin Firth, Meryl Streep and Angela Lansbury.

Odtwórczyni głównej roli kobiecej, australijska aktorka Katherine Langford uchyla rąbka tajemnicy na temat akcji i bohaterów, z którymi spotkamy się w drugim sezonie tegorocznej produkcji Netflixa – „13 powodów”. Kolejnego sezonu możemy spodziewać się nawet już w przyszłym roku.

Sunday, 22 October 2017 19:09

Ekranizacja powieści "Simon oraz inni homo sapiens"

Written by

Ekranizacja powieści "Simon oraz inni homo sapiens" trafi do amerykańskich kin w marcu 2018 roku.

Wednesday, 18 October 2017 20:59

Serial vs książka: Ania z Zielonego Wzgórza

Written by

Starzejące się rodzeństwo Cuthbertów zamierza przysposobić chłopca, aby pomógł im w prowadzeniu gospodarstwa. Na Zielone Wzgórze przyjeżdża jednak dziewczynka, w dodatku zdecydowanie nie przystająca do wzorców wychowania Maryli Cuthbert.

Saturday, 14 October 2017 23:54

Książka vs film: Ponad wszystko

Written by

Ponad wszystko to historia która mnie całkowicie nie urzekła, ale miło spędziłam z nią czas. Byłam bardzo ciekawa ekranizacji, o której już przed premierą było dość głośno, a zwiastun niemal obiecywał dobry, lekki film. Jednak najpierw chciałabym przypomnieć lub przybliżyć wam fabułę.

Saturday, 16 September 2017 16:30

Książka vs serial: 13 powodów

Written by

13 reason why to bestseller – nie tylko książkowy, ale i serialowy. Netflix dobrze wybrał tworząc drugą wersję o powodach Hanny, która popełniła samobójstwo.

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa. Julka dobrze o tym wie. Ma jedenaście lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. 

Tuesday, 05 September 2017 09:55

Książka vs serial: Dary Anioła

Written by

Biorąc do rąk pierwszy tom Darów Anioła nie przypuszczałam, że cała seria stanie się jedną z moich ulubionych, do której będę wracać tak często, jak do Harry’ego Pottera. Widząc, jakim sukcesem zaczęła cieszyć się cała seria o Nocnych Łowcach zaczęłam niecierpliwie wyczekiwać jej adaptacji.

Saturday, 02 September 2017 17:57

Był sobie pies (2017)

Written by

„I tak w ciągu tych wszystkich psich żyć nauczyłem się bawić, ile tylko się da. Radować innych, kiedy trzeba. Lizać tych, których kocham. Nie dołować się tym, co nie wyszło oraz tym, co może się stać. Po prostu być tu i teraz. Być. Tu. I. Teraz. Oto sens życia według psa.”

Kocham zwierzęta, w moim domu było ich zawsze pełno, a i teraz władzę nad nami sprawuje Marley rasy mieszanej, który uważa, że to on tutaj rządzi... Z racji swojej miłości do czworonogów nie potrafię przejść obojętnie obok książki czy filmu mówiących o psach. I tak najpierw w moje ręce wpadła powieść Był sobie pies autorstwa W. Bruce'a Camerona, ale pomimo mego uwielbienia do psów lekko się na niej zawiodłam. Przyszedł czas na ekranizację o tym samym tytule w reżyserii Lasse'a Hallströma. Jak film wypadł w porównaniu do książki?

Page 1 of 2