Ekranizacje

Ekranizacje

Saturday, 16 September 2017 16:30

Książka vs serial: 13 powodów

Written by

13 reason why to bestseller – nie tylko książkowy, ale i serialowy. Netflix dobrze wybrał tworząc drugą wersję o powodach Hanny, która popełniła samobójstwo.

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa. Julka dobrze o tym wie. Ma jedenaście lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. 

Tuesday, 05 September 2017 09:55

Książka vs serial: Dary Anioła

Written by

Biorąc do rąk pierwszy tom Darów Anioła nie przypuszczałam, że cała seria stanie się jedną z moich ulubionych, do której będę wracać tak często, jak do Harry’ego Pottera. Widząc, jakim sukcesem zaczęła cieszyć się cała seria o Nocnych Łowcach zaczęłam niecierpliwie wyczekiwać jej adaptacji.

Saturday, 02 September 2017 17:57

Był sobie pies (2017)

Written by

„I tak w ciągu tych wszystkich psich żyć nauczyłem się bawić, ile tylko się da. Radować innych, kiedy trzeba. Lizać tych, których kocham. Nie dołować się tym, co nie wyszło oraz tym, co może się stać. Po prostu być tu i teraz. Być. Tu. I. Teraz. Oto sens życia według psa.”

Kocham zwierzęta, w moim domu było ich zawsze pełno, a i teraz władzę nad nami sprawuje Marley rasy mieszanej, który uważa, że to on tutaj rządzi... Z racji swojej miłości do czworonogów nie potrafię przejść obojętnie obok książki czy filmu mówiących o psach. I tak najpierw w moje ręce wpadła powieść Był sobie pies autorstwa W. Bruce'a Camerona, ale pomimo mego uwielbienia do psów lekko się na niej zawiodłam. Przyszedł czas na ekranizację o tym samym tytule w reżyserii Lasse'a Hallströma. Jak film wypadł w porównaniu do książki?

Friday, 04 August 2017 13:34

Będzie drugi sezon Ani z Zielonego Wzgórza

Written by

Wiadomo już, że Netflix zamówił 2 sezon serialu Ania, nie Anna (Anne With An E). Planowo ma mieć on 10 odcinków, a zdjęcia ruszają jesienią tego roku! 

Czy miałeś już okazję obejrzeć serial nakręcony na podstawie powieści Confess spod pióra Coleen Hoover?

Thursday, 15 June 2017 16:50

"Krąg" Dave’a Eggersa na ekranach kin!

Written by

Książka Dave’a Eggersa to swego rodzaju przestroga przed rosnącą potęgą technologicznych korporacji. W ekranizacji pod reżyserią Jamesa Ponsoldta zagrają m.in. Tom Hanks, Emma Watson i John Boyega. Premiera światowa: 28 kwietnia 2017.

Popularna licealistka wciąż przeżywa na nowo dzień, w którym zginęła w wypadku samochodowym. Musi więc rozwikłać niepojętą zagadkę swojego zapętlonego życia.

Świat u skraju zagłady oraz nastoletni bohater, który jako jedyny może go uratować – czy z tego schematu można stworzyć coś oryginalnego? Można, bo to właśnie o losy całej ludzkości toczy się „Gra Endera”.

Kiedy dziewięć lat temu Igrzyska Śmierci pojawiły się na półkach sklepów, nikt nie wróżył im tak spektakularnego sukcesu. Kto by się spodziewał, że filmy wojenne i reality show staną się tak potężną inspiracją dla Suzanne Collins, czy że świat na długo zapamięta tę autorkę? Cóż, teraz można też śmiało przyznać, że i ekranizacje nie dadzą o sobie zapomnieć.